Rak dojke

sta sad

enriketa

Molim vas za savet

ovo su nalazi moje mame

Patohistoloski nalaz:
Makroskopski opis cetiri fragmenta tkiva dojke sivkastozuckaste boje, promera 15*6*2m
Mikroskopski
deo invazivnog tumora pokazuje duktalnu ( mikropapilarne organizacije) , a deo lobularnu diferencijaciju. DSIS prisutan u 1 % pregledanog tkiva histoloski kribriformna varijanta, NGII,
mikrokaicifikati se ne nalaze
prisutna invazija limfatika tumorskim celijama (L1)

CARCINOMA INVASIVUM GLANDULAE MAMMAE, GII, NGII

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
kod Vaše majke je operacijom odstranjen zloćudni tumor koji se proširio i na limfni čvor u pazuhu.
Nedostaju mi podaci o vrsti operativnog zahvata, veličini tumora, statusu hormonskih receptora, Her2 statusu, broju izvađenih te broju zahvaćenih limfnih čvorova te o dobi i općem stanju bolesnice tako da Vam ne mogu dati informacije o nastavku liječenja ili o prognozi. Također nemam uvid u pretrage učinjene prije operativnog zahvata. Kirurg će bolesnicu s kompletiranom medicinskom dokumentacijom uputiti onkologu koji će donijeti odluku o nastavku liječenja