Rak dojke

sunčanje-karcinom

Poštovani,
zanima me da li osoba koja je prije dvije godine operirala karcinom dojke smije na sunce i općenito boraviti na moru? Prošla je i kemoterapiju i zračenje, svi nalazi su u redu.
Hvala!

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Osoba koja je operirala rak dojke smije na more. Naime u primorskim krajevima, također žive bolesnice operirane od raka dojke. Međutim, sunčanje i dugi boravak na suncu nezaštićn(krema sa visokim zaštitnim faktorom), nije zdravo niti preporučljivo nit "zdravim" osobama pa niti vama. Sve druge aktivnosti kao što su plivanje, šetnje uz more i slično su preporučljive.