Rak dojke

Svrbež bradavice

Smoki

Poštovani,

imam 27 godina i reumatski artritis. U posljednja tri mjeseca intenzivno me svrbi desna bradavica. Samopregledom sam uočila da je jako mali dio bradavice uvučen. Ostalih promjena nisam uočila. Liječnica opće prakse dala mi je uputnicu za ultrazvuk, međutim prvi slobodan termin je tek na jesen.
Moje pitanje glasi: Bi li se trebala zabrinuti ili ne? Kome se obratiti za pomoć prije ultrazvuka?

Zahvaljujem.

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
bilo bi dobro da dojku/bradavicu pregleda ili dermatolog ili kirurg koji se bavi bolestima dojke. Svakako smetnje spomenite kod iduće kontrole i internisti/reumatologu koji Vas liječi od reumatoidnog artritisa.