Rak dojke

Tumačenje dijagnoze i prognoza

Olivia_1603

Poštovana doktorice,
molila bi vas prognozu i tumačenje mog nalaza (1969 godište)
Operisana sam 18.12.2015.

Ca mammae I.dex Resectio partialis gl. mammae dex. SLNB cum sampling lgl axilae dex.
Histološka dijagnoza:

Carcinoma ductale invasivum mammae G2, NG2, Tu promer 15x10x10mm.
U resekcionim ivicama elementi maligniteta se ne nalaze.
ER:7(80%), PR:0, Her2: 2+, Ki67:50%
Sampling: sinus histocytosis lymphonodi (0/1)

SISH nalaz: "pozitivan prelazi 2 plus"

Puno hvala .

Katarina Antunac, dr. med.

Postovana,
Kod Vas se radi o hormonski i her2 pozitivnom tumoru koji je u potpunosti odstranjen i nije se prosirio izvan dojke na limfne cvorive pazuha. Ovisno o Vasem opcem stanju te drugim bolestima od kojih eventualno bolujete, vjerojatno ce uslijediti kemoterapija, zracenje dojke te terapija Herceptinom i hormonska terapija. Bolesti vise nema a sva ova terapije se daje preventivno kako bi se smanjio rizik njenog povrata