Rak dojke

tumacenje UZV dojke

maticamm

Molila vi vas ako mi mozete protumaciti UZV dojke. Nalaz je sljedeći: Sonografski u dojkama žljezdani parenhim je uredno razvijen,nešto sirih izvodnih kanalića. Na lijevoj dojci u GLK uz mamilu izdvaja se odjek karakteristika benigne ciste,promjer 0,65 cm. Ostalih se zarisnih pat.odjeka u dojkama ne izdvaja. Nema znakova infiltracije. Uredan je nalaz kože,potkožja i veziva. U aksilama nema uvećanih limfnih cvorova.
Unaprijed hvala.

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
nalaz je uredan. Nađena je cista od 6mm koja izgleda dobroćudno. Zasad nemate razloga za brigu ali nastavite s pregledima sukladno dogovoru sa svojim liječnikom.

klara_klara

Poštovani, molim Vas da mi također prokomentirate ultrazvuk dojke; naime primijetila sam kvržicu na dojci te sam se odmah javila doktorici, uputila me na kontrolu za 6 mjeseci a nazal je slijedeći:

(N600) Solitarna cista dojke

Palap. fibroelastični čvir u DLK LD
UVZ dojki: obostrano uredan nalaz kože i potkožnog masnog tkiva
Paranhim mješanog tipa, odjeka fibroze
U LD ovalna, hipogena sjena, 27,7x18,8 mm tipa FA
Aksile prazne

Koliko je opasno i o čemu se točno radi? Hvala

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
kod Vas liječnik sumnja da se radi o fibroadenomu, benignom tumoru dojke. Nastavite s redovnim kontrolama prema dogovoru a ako primijetite bilo kakvu promjenu, odmah se javite liječniku

klara_klara

Poštovana hvala Vam na odgovoru, no pošto se radi o sumnji, što je još moguće, da li cista ili nešto drugo?

Zaboravila sam reći, imam 23 godine, nitko u obitelji nije imao rak, preboljela sam mononukleozu a također pratim hormone i antitijela.

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
najčešće je to ipak fibroadenom, ali pratite promjenu

sentinel

Postovani!
Moim Vas da li protumacite nalaz UZV dojki.
Naime prije nekoliko dana radila sam UZV dojki zbog bola kojeg sam osjecala u lijevoj dojci. Nalaz je slijedeci:
Kod Ehoskopije dojki pronadjen je par reaktivnih malenih limfondoa u oba pazuha, dojke su simetricne, urednih kutisa, subkutisa i ligamenture,a foberoglandularno obostrano izrazeno guste ACR III, prisutni obostrani znakovi fibrocisticne displazije, u GLK lijeve dojke nadjena je cista velika 8-9 mm, jasne pozitivne aksuticne sjene, nema suspektivni karakter. Kontrolni eho dojki za godinu dana.

vsalai

Lijepi pozdrav, molim Vas da mi pojasnite nalaz mamografije.
Dojke su intermedijarnog tipa sa fibrocistično izmjenjenim parenhimom.
Nema jasno izdvojenih zasjenjenja.
U lijevoj dojci vide se pojedinačni kalcifikati benignih karakteristika.
Nema nakupina mikrokalcifikata.
Pektoralisi su urednog rtg. nalaza.
ZAKLJUČAK:
BI-RADOS II
Preporuča se učiniti komplementarni uzv dojki u slijedećih 6 mj. a u slučaju benignog ultrazvučnog nalaza učiniti redovitu godišnju mamografsku kontrolu u srpnju 2016.g.

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana Vsalai,
nalaz mamografije nije pokazao sumnjivih promjena, nalaz je benigan.
Svakako napravite UZV za 6 mjeseci i nastavite s redovnim mamografijama, sukladno dogovoru s Vašim liječnikom. Jasno, ukoliko primijetite bilo kakve promjene na dojkama, javite se liječniku i ranije.

Katarina Antunac, dr. med.

Postovana Sentinel
U dojkama nije nađeno nikakvih sumnjivih promjena koje bi zahtijevale daljnju obradu. Svakako napravite kontrolni UZV za godinu dana a ukoliko primijetite bilo kakve promjene na dojkama javite se svom liječniku i ranije.