Rak dojke

tumačenjenalaza punkcije 1946

Neshvacena

Poštovani, molim pomoć u tumačenju biopsije dojki

Lijeva dojka
Mikrokalcifikati
Mamografija iz 5/2018 BI RADS 4a
Biopsiha 9-G iglom područja suspektnih polimorfnih kalcifikata. Uzorkuje se 11 puta, uzorci se rtg verificiraju. Dobije se.
1) 6 cilindara s mikrokalcifikatima, - vezivna i masna stroma dojke s fibrozom vezivne strome u kojoj se nalaue mikrociste epitelna duktalna hiperplazija umjerena do teška bez atipije epitela i mikrokalcifikati u mikrocistama i pravilnim acinusima dojke (B2)
2 )6 cilindara bez mikrokalcifikata. - vezivna i masna stroma dojke s fibrozom vezivne strome u kojoj se nalaze mikrociste, kolumnasna promjena epitelna duktalna hiperplazija blaga do umjerena bez atipije epitela (B2)

Do liječnika nećemo moći sada neko vrijeme zbog korištenja godišnjih odmora, stoga vas molimo pomoć s interpretacijom.
Unapriejd hvala.

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
u uzorcima biopsije se ne opisuje maligne bolesti ali Vi svakako čim prije otiđite liječniku koji je pretragu zatražio. On ima više podataka te ju jedini može ispravno interpretirati.