Rak dojke

Tumor marker CA15-3

mikimgg

Posovani,
Zanima me koja je granica tumor markera CA15-3?

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
granica markera Ca 15-3 ovisi o laboratoriju u kojem je određivan, svi laboratoriji se ne služe istom metodom određivanja te im se referentne crijednosti razlikuju. Ugrubo mogu reći da se gornja granica kreće oko 30.
Više puta sam ponovila da sam nalaz markera ne znači ništa te ga uvijek treba promatrati u sklopu čitave kliničke slike.