Rak dojke

uz pregled dojke

8.putnik

Postovanje ,imam 34 godine
uradila sam uz pregled dojke rezultat sljedeci ;
inspekcijski i palpacijski nalaz uredan
aksile i sc loze slobodne
ehografski mjesani tip dojki sa umjereno naznacenim mastopatskim promjenama,izoloiranih area solidnog ili cisticnog karaktera se ne nađe pri danasnjem pregledu.
U aksilama fibrozno degenerirani subsantimetarski limfonodi
Eho kontrola za godinu dana
Mene zanima vase misljenje i ova zadnja stavka sta znaci u aksilama fibrozno degenerirani subsantimetarski limfonodi.
Imam li razlog za zabrinutost.

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
nalaz je uredan i nema razloga za brigu.
Čvorovi u pazuhu su vezivno promijenjeni i manji od 1 cm, u prijevodu: nema razloga za zabrinutost.
Ne zaboravite otići sljedeću kontrolu, sukladno dogovoru s Vašim liječnikom.

nada:)

Postovanje.imam par pitanja.ovako cu poceti;18.2sam bila na redovnom ultrazvuku dojki hvala bogu sve je uredu.nakpn par dana ulatrazvuka pocela sam po prvi put u zivotu piti kontracepcijske pilule-28god imam i dvoje tintilinica-nakod par dana pijenja tableta napipala sam kvrzicu na lojevoj dojci i pocela me bolit-jucer sam bila kod ginica i poslo me je hitno na ultrazvuk.al normalno to ovima nasima gore nista ne znaci kad pise hitno pa idem tek u pon
Pa mene sada zanima dal se u tih mj dana moglo sta lose po zivot dogodit do novog ultrazvuka u pon?inace ginic mi je rekao da popijem jos tih par tableta iz kutije i da prestanem uzimat dok ne rijesimo ovo.hvala