Rak dojke

Zloćudni tumor lijeve dojke

ivanasb1977

Poštovana,

molim Vas da mi objasnite moj nalaz:

27.12.2013. operirala sam lijevu dojku.

Dg/Ca mammae I.sin.
Op/Biop.prob.Segmentectomia Dissectio axillae I.sin. ( f.19.12.2013.)
Phd/Ca inv.mammae (NST gr II, luminal A)
Meta.lymph.axillkea II/XVII
pT=13mm
ER 100%
PR 90%
Ki-67 17%
HER-2 1+(negativan)

Završila sam 6 ciklusa adjuvantih kemoterapija Adrimycin 110mg i.v u 250 ml F.o/30min
Endoxan 1100 mg i.v.

Od sutra krećem na zračenje 25+5.
Počela sam piti Nolvadex 10 mg 2x1 i rečeno mi je da ću ih morati piti slijedećih 10 godina.

Unaprijed hvala na odgovoru.

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
kod Vas se radilo o zloćudnom tumoru lijeve dojke koji se proširio na limfne čvorove pazuha. Tumor je odstranjen a sad ste u tijeku dodatnog (adjuvantnog) liječenja koje se provodi s ciljem smanjenja rizika povrata bolesti. S obzirom na stadij i biologiju tumora, ordinirana Vam je kemoterapija i to je najteži dio liječenja koji je sad iza Vas. Sad slijedi zračenje, 25x na cijeku dojku te područje oko ključne kosti a potom 5x samo na dio dojke u kojem je bio tumor. Zračenje dojke se u pravilu dobro podnosi i najčešće prođe bez većih smetnji. Kako se radi o hormonski ovisnom tumoru, a pretpostavljam da još imate menstruacije, planiran je nastavak terapije Nolvadexom kojeg biste trebali uzimati minimalno 5 godina.