Rak pluća

SNIMKA PLUĆA

vihor1

IMAM 52. GODINE I PUŠAČ SAM. NAKON DUGOTRAJNOG KAŠLJA I SVAKODNEVNE TEMPARATURE OD 37 DO 37,4 C (OKO MJESEC DANA) UPUĆENA SAM NA RTG PLUĆA I SINUSA.
NALAZ:
PREGLEDNA SNIMKA PLUĆA I SRCA - U PODRUČJU LIJEVOG HILUSA VIDI SE NODOZNA SJENA VELIČINE 3,5 x 5 cm.
PRI SAMOM DNU ZASJENJEN LIJEVI LAT.F.C. SINUS.
PREOSTALI DIJELOVI PLUĆNOG PAREHIMA SU UREDNE PROZRAČNOSTI. SJENA SRCA NIJE UVEĆANA.
MOLIM ZA OBJAŠNJENJE I SAVJET ŠTA DALJE. ZAHVALJUJEM!

Nabil Chalfe , dr. med.

Ovakav radiološki nalaz svakako zahtijeva daljniju obradu u smslu pregleda sa strane specijaliste za plućne bolesti koji će odrediti daljnije pretrage (laboratorijske pretrage, CT prsišta i bronhoskopija). Navedene pretrage će vjerojatno dati odgovor o čemu se radi i koji način liječenja primjeniti.
S poštovanjem.