Rak štitne žlijezde

papilarni rak stitne zlijezde

anada

Imam 50 god i operirala sam papilarni karcinom stitnjace.Nalaz je da imam sklerodirajuci tip.Kakav je to tip raka?
Kako sam imala na lijevoj starani pap.karc. 1 cm a na desnoj 1,5 cm pap.karc. kolika je opasnost od obostranog
karcinoma.
Primila sam radioak.jod ,a prije ablacije na sintigrafiji nisu mi nasli stanice papilar.karc.
Kako sam operirana u veljaći 2007 od tada uzimam kapi AT10 2 puta po 10 kapi dnevno ,uzimam kalcij ,mlij.proiz.
i kod kontrole kalcija i fosfora sam na gornjoj granici normale ,a imala sam dugo i povecani fosfor.
Kako se ponasati kod uzimanja AT .Je li opasno i kakav je to manjak kalcija.Napominjem da su mi u nalazu patologije napisali da su nasli dio paratiroidne zlijezde .Na koji nacin mogu provjeriti kakva mi je funcija paratir.zlijezde i kolika je to steta napravljena.Hvala na odgovoru.

Ante Škaro, dr. med.

Najčešći tip karcinoma je papilarni karcinom koji spada u dobro diferencirane karcinome štitnjače tj u zrele i imaju dobru prognozu. Sklerozirajući spada u podtipove. Ti karcinomi češće uzrokuju proširenje bolesti na drugi režanj štitnjače nakon čega je i dalje dobro prognoza.. Doštitne žlijezde smještene su pored stitne žlijezde te ponekad teško ih je razlikovat, i imah ih najčešće po 4. Ako je povišena razina Ca u krvi treba smanjivati terapiju AT-10 kapi .
Lijep pozdrav, dr Ante Škaro