Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

belogent

ivana

procitala sam ovo sto ste napisali za belogent. Tu kremu koristim kada mi se pojavi seboroicni dermatitis (uputa lijecnika), a znam koristiti i triderm u istu svrhu, a nekada i oronazol. Koja je od te tri kreme najprimjerenija za seboroicni dermatitis i moze li se s jedne kreme preci na drugu bez pauze?

Dr.med.spec. Dinko Kaliterna

Triderm i Belogent nisu primjerene kreme za seboroični dermatitis te ih više nikako ne koristite zbog komplikacija koje izazivaju.Oronazol možete bez straha koristiti ako vam ne izaziva iritaciju neograničeno dugo.

memi

Molim vas da mi odgovorite da li je korištenje Belogent kreme sigurno u trudnoći?
Trenutno sam u 14. tjednu, ovu kremu mi je dao dermatolog, na nalazu piše: Dermatitis allergica contacta.
Hvala na odgovoru.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Belogent krema sadrži antibiotik gentamicin i jaki kortkosteroid betametazon, te se u trudnoći mora koristiti s oprezom. Kraća primjena na manjoj površini ne bi trebala utjecati na Vašu trudnoću i plod.