Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

bijela pjegica na penisu

Samky

Postovani

http://imgur.com/NE4SL9O
dali mi mozete reci o cemu bi se tu moglo raditi dal imam razlog za brigu ?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Kod Vas se vjerojatno radi o kondilomu uzrokovanim HPV-om. Preporučan pregled dermatovenerologa koji će postaviti definitvnu dijagnozu dijagnozu i započeti liječenje.

Samky

Postovani koliko je to opasno ?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Opasno je ako se ne liječi. I Vaša(e) partnerice se moraju javiti ginekologu zbog uzimanja PAPA obriska. HPV uzrokuje karcinom cerviksa. Naravno, prvo treba potvrditi dijagnozu kod Vas.

Samky

Postovani ako sam dobro razumio znaci to se da ljeciti,uzrok tome je odnos sa zarazenom osobom timm.hpv virisom, zanimalo bi me sta se tice ljecenja dal se to odstranjuje ili se piju antibiotici maze kremom ili ovisno o tipu te "bolesti" se određuje tretman? Te ukoliko se potvrdi ta.dijagnoza nebi treebao imat spolne.odnose za dobrobit sebe a i partnerice? Taj karcinom.sta ste naveli to se odnosi na partnericu?
Uglavnom sto me najvise brine a djelomicno ste mi dali odgovor taj virus.hpv je opcenito ljeciv? Zahvaljujem vam na odgovoru puno ste mi pomogli

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Sam virus se ne može liječiti. Bradavice se odstranjuju raznim metodama (krioterapija, elektrokoagulacija itd.), a o tome odlučuje liječnik na pregledu. Preporučuju se odnosi s kondomom. Sve ostalo ćete saznati na pregledu.

Samky

Pozdrav posjetio sam znaci privatnog dermatovenerologa, te mi je rekao da se radi o spolnim bradavicama , sto vecinom uzrokuje HPV ali da se ne trebaam pretjerano brinut te mi je reko da to mogu rijesit pomocu spaljivanja i nesto sa strujom nezz ali mi je naveo takodjer da mogu koristit kremu aldara, ali mi je reko da je ta krema kod nas oko 800 kn
sad bi mene zanimalo dali mi imate dal kakav savjet dal da se odlucim na kremu spaljivanje ili nesto trece ? citao sam takodjer da ima i drugih krema, da ova krema nije odobrena svugdje ovo ono iskreno zanimalo bi me vase misljenje

ako mi mozete rec posto sam ja bio sad kod privatnog ljecnika , dal ja mogu se pomocu tog nalaza narucit npr u normalnu kliniku ovo preko HZZO-a ili moram ponovo na pregled u bolnicu pa onda mi doktorica mora odlucit sta kako, ili mogu pomocu ovog nalaza dobit uputnicu za npr spaljivanje hvala vam happy

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ja bih Vam preporučio da napravite elektrokoagulaciju. Ako to želite na teret HZZO-a, u bolnici, morate prvo na pregled.

Samky

Postovani
Pozdrav,prije nego sto sam poceo koristit kremu aldara dermatovenerolog mi je rekao da su kondilomi verukoznog oblika nakon sta sam.koristio kremu aldara 3 tjedna i bio na ponovnom pregledu.te mi je dermarovenerolog rekao da su sada kondilomi glatki , pregled.imam.za 2 tjedna opet ali koliko mogu primjetit kondilomi 2 3 manja poceli su gubit bijelu boju tj.nekako su manje primjetni boja je slicnija ostatku koze pa bi me zanimalo dal je bilo sta od navedenog znak prolaska kondiloma ili pocetak toga ? Zahvaljujem vam unaprijed na odgovoru

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Da, to je dobar znak. Slušajte savjete Vašeg dermatovenerologa.