Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Bradavice

Ivan

Vec nekoliko godina imam na penisu sitne bijele bradvice. Dobio sam ih prije stupanja u odnose. Bradavice nisu bolne, samo su estetski neugodne, a nalaze se u malom broju na vrhu glavića i u velikom grupirane na prepuciju.

dr. Dinko Kaliterna

Mislim da se ne radi o bradavicama već o bezopasnim promjenama stoga pogledajte pod papile corone glandis u prijašnjim odgovorima. Rađe savjetujem da se to pregledom potvrdi ii isključi.

Bukowski

Poštovani,

Bradavice na stopalima, nekad su se javljale na rukama (prstima) pamtim da imam još od djetinjstva. Znao sam ih liječiti (uklanjati) kolodijem i nekim kremama sa češnjakom i sl. Zadnjih par godina opet imam jednu na palsu stopala i na zglobu kažiprsta lijeve ruke. Na genitalijama ih nikada nisam imao,

Tek sam nedavno saznao da je to zapravo virus HPV-a koji očigledno imam ili od rođenja ili od najranijeg djetinjstva. Moje pitanje je, s obzirom da o genitalnim bradavicama sve piše, a ove (kakve ja imam) nemaju naziva: KOJI TIPOVI HPV-A UZROKUJU NAVEDENE BRADAVICE (na rukama i na nogama)?

Molim vas za pomoć jer odgovor na to nigdje nemogu naći. Bojim se radi svoje partnerice, jer sam saznao da tipovi 16 i 18 mogu biti opasni (uzrokuju rak cerviksa) iako ja te svoje (HPV tipove) nosim od najranije mladosti.

Hvala.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Nema nikave opasnosti za Vašu suprugu. To nisu isti tipovi HPV virusa.

kerol

Poštovani, imam plantarnu bradavicu koja mi uzrokuje probleme pri hodanju i stajanju. Dermatologica u DZ mi je rekla da operativno uklanjanje nije opcija jer se time ne uklanja virus, a privatna dermatologica da ako se bradavica u potpunosti ukloni virus ne zaostaje te nije potrebna dodatna antivirusna terapija. Što vi mislite o ehskohleaciji virusne bradavice? Hvala, pozdrav

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Mislim da je ekskohleacija najbolja opcija za Vaš problem.

ehd222

Dobar dan doktore,ne znam kako da vam posajem link da vidite slike, ali ugl imam neke sitne tockice po penisu ali jedna tockic je malo izrazenija, trebao bi vam poslat 2, 3 slike da vidite,imate neki mail ili nesto drugo, hvala vam...ps. nemam nikakvih simtoma apsolutno mi nista ne smeta, jedino vizualno mi radi problem...hvala-

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Nema mogućnost slanja fotografija, ali vjerojatno nije riječ o nečemu što bi zahtjevalo terapiju.

kiksam

Poštovani dr. Kostoviću.

Strah me da slučajno nemam kondilome u usnoj šupljini ili jeziku. To me stvarno jako muči i bojim se. Možete li mi reći kome se trebam javiti po tom pitanju što prije? Stvarno me strah.

Nadam se da ćete odgovoriti čim prije. Unaprijed hvala.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Trebate se javiti specijalisti stomatologu, specijalisti oralne patologije.

kiksam

Je li to moguće obaviti kod vlastitog stomatologa kojemu idem na pregled zubi?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Moguće je. Ako on smatra potrebnim, uputit će Vas dalje.

novakm84

Poštovani, da li se masturbacijom u društvu, bez ikakvih dodira niti ičega sličnog može prenijeti nekakva bakterija ili virus?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne.