Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

bradavice na oku

maše

Unatrag nekoliko godina imam tanku bradavicu na kapku te spojnici oka. Ne smeta me posebno osim što mi ružno izgleda. Davno prije spaljivala sam bradavice na rukama tekućim dušikom i bilo je dosta neugodno. Može li se tih bradavica riješiti i koliko je to bolno? Unaprijed hvala na odgovoru.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Kod Vas je vjerojatno riječ o mekom fibromu. S obzirom na smještaj (vjeđa), najbolje bi bilo da se obradite oftalmologu koji će to jednostavno riješiti.

simpaticus

Postovani,
prije par dana sam bio kod Oftamologa i ustanovljeno je da imam bradavice na "ivici" kapka. Preporucio mi je da ih se rijeim pomocu "Vartner" sredstva za odstranjivanje bradavica. U apoteci mi ne preporucuju Vartner, zato sto se bradavice nalaze na kapcima. Interesuje mevase misljenje ??
Hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Mislim da "Wartner" nije dobro rješenje za promjene na vjeđama.

simpaticus

Hvala na odgovoru. Takodje interesuje me sta bi vi predlozili kod navedenog problema , tj na koji nacin bi se mogle ukloniti bradavice ??
Hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Kod Vas gotovo sigurno nije riječ o bradavicama, već o mekim fibromima koje je najbolje odstraniti kod oftalmologa-kirurga kirurškim putem.

simpaticus

Postovani ,
Ovako glasi nalaz:
DG: Blepharitis aguaomosa. Verucae vulgaris pa ebrarum OU.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Po tome imate obične bradavice. Ja mislim i dalje da imate meke fibrome (često ih krivo nazivaju) i da treba ih treba kirurški odstraniti.

simpaticus

Hvala vam na odgovoru. Inace imam problema sa "tezinom" u ocima, i receno mi je da te bradvice (meka tkiva) proizvode toksine koji izazivaju tu tezinu. Otici cu na pregled kod drugih oftamologa, da se uvjerim sta je u pitanju. Vi smatrate da je najbolje nacin da se rijesi hiruskim putem, bez pokusaja nekih drugij metodama ??

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Da.