Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

CIN1

ana

Zamoljavam Vas, ako je ikako moguće da mi odgovorite na ovo pitanje, prije dva mjeseca ustanovila sam da imam CIN 1. I zanima me da li se može dobiti samo spolnim putem? Da li postoji i najmanja mogućnost da ga se dobije "na drugi način". Molim Vas da mi odgovorite jer mi je to uistinu bitno. Unaprijed zahvaljujem!

Prof. dr. Jasna Lipozenčić

CIN I (cervikalna intraepitalna neoplazija) je najblaži oblik intraepitelnih poremećaja. Mogući rizični čimbenici povezani s razvojem CIN-a su: rani početak spolne aktivnosti, češće mijenjanje spolnih partnera, spolno prenosive bolesti (osobito HPV infekcija i infekcija herpes simplex virusom), imunosupresija, oralna kontracepija.