Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

crvene fleke na licu

zghouse9

pozdrav! zadnjih godinu dana mi se pojavljuje crvenilo na licu tocnije crvene fleke mrlje ili kako vec(nije ono standardno crvenilo npr od sunca ). Uglavnom sam to ignoriro jer se nekad i micalo,a sad zadnja 3-4 mjeseca je ucestalo. Mazao sam s mastima(nevenova mast uglavnom), niveom i slicnim kremama, a rezultat je bio ili da su mi kreme ublažile da se malo manje vidi ili da rezultata nema. Nije po cijelom licu nego lijevo i desno od nosa uglavnom.Ispod usta, po bradi nema nista.Tu i tamo je ucestal i svrbez. Mozete preporucit neku kremu ili mozda neki alternativni nacin, bio bi jako zahvalan!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Možda bi se kod Vas moglo raditi o seboroičkom dermatitisu. U tom slučaju bi pomogla Oronazol krema. Naravno, najbolje bi bilo da Vam liječnik postavi točnu dijagnozu, jer bez toga niti pravog liječenja.

zghouse9

Upravo sam kupio kremu Oronazol. Žena u ljekarni je rekla da moram pazljivo baratat s tim tj da jako malo stavljam na odredena mjesta. Zanima me koliko puta da mazem dnevno ili jednostavno kako s tim ?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Mažite dva puta dnevno. Ako ne pomogne za 10-14 dana, javite se liječniku.