Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

crvene točkice na glaviću penisa

Maxim

Doktore,
prije izvjenog vremena (3-4 meseca) si mi se pojavile crvene sitne točkice po glaviću penisa. Trajalo je par dana pa se povuklo. Pojavilo mi se poslije oko 2 meseca opet. Uglovnom poslije seksulanog odnosa ili kontakta. Točkice su na glansu i ispod na samom penisu. Javi se i neugodan miris uprkos redovitoj higijeni. Prije par dana su se opet pojavile. Seksulane partnerne su različite i imamo zaštićen i nezaštićen odnos. Nemam peckanja nikakva. Napominjem- veoma vodim račun o higijeni ali su točkice izražene i do prije 4 mjeseca nikada nisu bile prisutne. Imam 32 godine. Ne pijem antibiotike.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Navjerojatnije je riječ o iritaciji. Liječenje takvih promjena nije potrebno (eventulano se mogu mazati neutralne kreme tipa Bepanthena).

dodo123

Postovani!

Primjetio sam male bijele pristice po glavicu dan nakon spolnog odnosa, sto je bilo jucer, a danas su to crvene tockice. Ona je tih dana bila u 5. Danu ciklusa i jos je malo krvarila. Koristili smo zastitu no nesto krvi je doslo u doticaj s glavicem. Je li moguce da se radi o kakvoj bolesti i moze li se pojaviti dan nakon ili se samo radi o iritaciji? Ako je iritacija, cime bi bilo najbolje mazati? Saljem vam slike u prilogu:
http://tinypic.com/m/ix9wgp/2
http://tinypic.com/m/ix9wmr/2
http://tinypic.com/m/ix9wnr/2

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vjerojatno se ne radi o nečem ozbiljnijem, tek o ritaciji. Mažite Bepanthen kremu. Ako se promjene budu širile, javite se liječniku.