Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

crvenilo i ljuštenje lica

dea

Poštovani,
Imam 20 god. i već od puberteta imam akne i prištiće po lici i još dan danas.Posjetila sam već neznam koliko dermatologa,i koristila jako puno krema za čišćenje lica, al ništa nije pomoglo,pred 2 god. od dermatologa sam dobila neku gyrodali pastu,i mazala lice time,al mi se počelo ljuštiti,i od toga mi je lice jako crveno i svjetlije, još i danas ,a inače sam bila tamnije puti.Pa ako mi možete kako pomoći il dati kakav savjet! Please help!Hvala unaprijed.

Dr.med.spec. Dinko Kaliterna

Rado bih vam pomogao no zato je potreban pregled jer se mora utvrdit tip tj. tezina akni kako bi odgovorajacu terapiju proveo.Kod zena akne mogu potrajati i s 40 godina.Nema razloga za ocajavanje jer se danas sve akne uspjesno lijece.Radite redovito ciscenje lica par puta godisnje, savjetovao bih da se javite zato u Kliniku za kozne i spolne bolesti " Salata" na kozmetologiju ukoliko se ste u Zagrebu.
U apoteci nabavite Dercom clear od Dr. wolfa ( benzil peroksid ) i s njim 1-2x dnevno ispirite lice te ga zadrzite par minuta kod pojave pristeva.
Kupite Diferin gel ( adapalen ) i mazite cijelo lice osim oko : ociju, usta i nosa.Lice prije ocistite nocu npr. mlijekom i rabite ga samo nocu.Pod tim gelom ne smijete zatrudniti i pazite na cikluse.Prvi mjesec dana rabite ga svako drugi dan potom svaki dan ako mozete jer moze izazvati : iritaciju i crvenilo.U tom slucaju napravite pauzu dok se lice ne smiri.U pocetku je moguce manje perutanje lica cega se ne trebate bojati jer nakon toga lice bude glatko kao djecja koza.Izbjegavajte Sunce i solarij.Vodite racuna da diferinom premazete akne, mitesere te zdrava podrucja lica.

Iskra1990

Poštovani,

Na koži ispod oka mi se ,prije otprilike 14 dana, pojavilo blago crvenilo sa bijelim ljuskicama. Koristila sam Pantenol mast, ljuskice nestanu privremeno, ali crvenilo ostaje, a kada ne koristim mast ljuskice se ponovo pojave.

Također su mi se po obrazima pojavili sitni crveni kružići sa bijelim ljuskicama, a na ruci veći blago crvenkast krug, koji je hrapav na dodir, a i na njemu se također nalaze bijele ljuskice.

Možete li mi molim Vas preporučiti neku kremu koja bi mi pomogla.

Lijep pozdrav

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Kod Vas se vjerojatno radi o seboroičkom dermatitisu. Riječe o kroničnoj bolesti s periodima poboljšanja i pogoršanja. Za kožu ispod oka preporučio bih Bepanthen kremu za oči, a za obraze Oronazol kremu.

Iskra1990

Hvala Vam mnogo. Lijep pozdrav