Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

crvenilo i svrbež na penisu

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne mogu Vam o čemu je točno riječ, ali vjerojatno se radi o iritaciji.

NepoznataOsoba

Zanima me kako da se riješim iritacije? Već preko 20 dana imam crvenilo i na kožici i glaviću ali nikako da prestane. Suha kože takođe bude.
Nakon masturbiranja se poveća crvenilo i onda se pojavi i svrab. Par dana bez masturbiranja, crvenilo se povuče i ne svrbi nikako ali opet bude vidljivo crvenilo. Zanima me da li će ovo proć jer već traje dugo (preko 20 dana) i ima li kakva krema za taj problem. Rekli ste mi da mažem neutralnim kremama i mazem kada je suha koža i pomogne ali da se riješim crvenila skroz - nikako ne ide..

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Već sam vam napisao da se iritacija i suhoća ponavljaju nakon masturbacije. Ako Vas to smeta, prestanite masturbirati.

boko2121

Poz.imam problem na kozici zadnjih mjesec dana,cesto mi se desava da ispuca naprave se sitne ranice i crvenilo,sta moze biti u pitanju?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Riječ je o iritaciji koja se može ponavljati. Mažite neutralnu krema (kao Bepanthen).

boko2121

sta moze biti uzrok te iritacije,da bih znao za ubuduce,da li moze biti problem do nove djevojke sa kojom imam odnos?jer nisam do sada imao nikakvih problema...

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Najčešće uzrok može biti spolni odnos ili masturbacija, ali i primjena sapuna gelova za tuširanje itd.

NepoznataOsoba

Od kako imam ovaj problem smanjio sam masturbiranje, već nekih 3-4 dana nisam ali crvenilo nije nestalo nego je kao i prije, a evo i kako to izgleda.
Mažem kremom (neven) i pokušavam se riješit. U dodiru sa vodom tj. nakon kupanje crvenilo je malo izraženije a onda bude malo manje..
Da li ovo do iritacije kao što vidite na slikama? I da li će konačno ovo proći??

http://tinypic.com/r/acyb9t/8
http://tinypic.com/r/673vw8/8

PeroPeroPero

Poz,molio bih pomoc.
Danas sam na mokraćnoj cijevi kod glavica vidio neku kao točkicu crvenu,kad pišam malo zaboli a izgleda kao da je rupica ili prist.Imam česte seksualne odnose bez kondoma ali s istom partnericom vec duze vrijeme,molio bih vas da mi kazete sto bi to mogo biti zabrinut sam. http://www.igreklik.com/slike/images/33813751486968544667.jpg

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Izgleda kao cistična tvorba iako je fotografija loša. Preporučio bih pregled urolga.

Micko50

http://upload.slike.com/slike/201...84-1500-x-1125px-20140830_173913.jpg
Evo doktore ovako izgleda moj problem..Kako da se rijesim ovog bijelog na glavicu i ove crvene tacke,jer tako ne izgleda normalan penis.Molim vas odgovorite mi.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Riječ je tek o blažoj iritaciji i suhoći. Mažite neutralne kreme tipa Bepanthena. Promjene će se povremeno ponavljati i potpuno se nećete toga "riješiti".

bubica2707

Pozdrav. Decko mi dolje na rubu glavica ima crvene tockice i koza je crvena kao da je oguljena i svrbi ga. Sta bi to moglo biti ?!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Riječ je vjerojatno o iritaciji i suhoći. Mažite neutralne kreme tipa Bepanthena. Promjene će se možda ponavljati.

PeroPeroPero

Doktore meni se to povuklo i jucer nakon seksa mi se opet pojavilo.to je kao ranica.jeli moguce da je to od pregrubog seksa? Molim vas pomoc.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Da, to je najvjerojatnije.

PeroPeroPero

Jel smijem to mazati sa Bepantenom?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Da.

pele95

Postovani, imam 19 godina, danas mi se odjednom pojavilo crvenilo na samoj kozici penisa kada je povucem na dole, a ima i na polovini glavica dole pri kraju. Ne boli uopste, samo kada povlacim kozicu malo svrbi, nista ne izgleda strasno samo malo crveno. Oprao sam se lepo i nista ne mazem. Redovnu higijenu imam, a sutra trebam da imam odnos sa devojkom prvi put od kad smo u vezi. Da li je nesto opasno i sta da mazem i da li mogu da imam odnos sa njom bez zastite ili sa, ili ne mogu uopste? HVALA UNAPRED !!!

zack

poštovanje..niti svrbi niti peče..prije tri tjedna nakon masturbacije pojavilo mi se crvenilo na glaviću penisa sutradan se povuklo skorom sasvim..nakon tri dana ponovo mi se javilo nakon masturbacije..bio sam kod urologa rekao je da nije ništa zabrinjavajuće i da mažem 5-6 dana canesten kremom..nakon tih tjedan dana mazanja crvenilo je ostalo niti boli šta niti svrbi mokrenje uredno..zadnja dva dana crvenilo se smiruje ali su se pojavili bijeli prištići na glaviću koji se prhutaju..neznam dal da sada mažem to područje sa nekom neutralnom kremom ili..kažem nemam nikakvhih problema ni sa mokrenjem niti sa svrabom ili peckanjem..hvala