Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

crvenilo i svrbež na penisu

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Mislim da je riječ o normalnom izgledu spolovila uz iritaciju nakon masturbacije.

dijamant1

kozica na glavicu i ispod njega mi se istanjila i puca,koja bi krema pomogla?

ivcaa

Hvala na odgovoru.
Koji je najbolji antibiotok za lecenje baterije u mokraci?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za dijamant1: Bepanthen krema

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za ivcaa: pitanje nije za dermatologa.

Mihara

Poštovani, pojavile su mi se neke bele tačke na koži penisa, da li znate šta je to i kako se leči?
http://i59.tinypic.com/mj2yhf.jpg
Hvala unapred

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Na temelju ove fotografije ne mogu Vam reći o čemu je riječ. Najbolje bi bilo da obavite dermatovenerološki pregled.

Mare001

Poštovani, prije par dana primjetio sam da mi se guli koža na glaviću, uz popratno crvenilo, te jak miris. Zadnjih mjesec i pol imao sam redovite spolne odnose sa djevojkom i ovo se prvi put pojavilo... također ona je u međuvremenu počela piti antibiotik za ublažavanje upale jajnika. Zanima me sto da radim i hvala na odgovoru.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Najbolje bi bilo da se javite dermatovenerologu, iako se najvjerojatnije radi samo o iritaciji.

bubamara3

Poštovani,imam pitanje koje se veže na post od 30.11. Nastavio sam mazati bepanthen masti ali stanje se nije promjenilo. Dapače, crvenilo na koži se i proširilo. Samo to područje, ako samo jedanput tokom dana namažem, odma dođe do sušenenja kože. Nekad, doduše rijetko, zna zasvrbiti. Da li da probam sa nekom drugom kremom ili masti?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Najvjerojatnije je riječ o iritaciji i suhoći kože. Možete mazati Bepanthen dalje. Ipak, ako želite biti sigurni obavite dermatovenerološki pregled.

tarik 999

Pozdrav ,na penisu mi su se javile zone na kojima se koza najprije zadebljala a kasnije se pocela guliti i svrbi me a prije toga mi se javio svrab po cijelom tijelu i najizrazeniji je pred spavanje. Trebam li koristit za penisi kakvu kremu ili nesto?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Samo neutralne kreme tipa Bepanthena.

Pozdrav doktore..Naime večeras sam imao odnose (oralno) sa svojom djevojkom.Nije prvi puta, dakle upražnjavali smo već nekoliko puta.
Primjetio sam da su mi se pojavile crvene točkice na glaviću nekih 5-6 tačaka , od kojih su 2-3 malo jače crvene boje a one pored se malo manje vide..Ne svrbi me,niti me boli...Pa me zanima šta bi to moglo biti i čime se liječi ?
A već 5-6 dana imam gripu i koristio sam antibiotike,sirup i napitke protiv gripe i prehlade, još uvijek kašljem, tako da i to imate u vidu.

I imam još neko pitanje pored toga, je li normalno da na glavicu postoje neke smeđe tačkice (to je još odavno) koje se teško vide, je li to normalan izgled glavića ili bi mogla biti neka bolest ili nešto ? Dakle smeđe je boje i jedva se primjeti...

Hvala Vam i Lijep Pozdrav ! happy

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za "crvene točkice" vjerojatno je riječ o o blažoj iritaciji. Drugo ("smeđe točkice"blunk su normalne žlijezde koje se nalaze u ovom području.

dijamant1

Pozdrav, imao sam odnos sa kondomom i posle 2 dana mi se pojavile na kozi ispod glansa 2 jarko crvene bubljice i na obodu glansa crvenilo,da li je to mozda alergija na latex?
i da li bi mogao da mazem neku kremu?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Moglo bi se raditi o alergijskom kontaktnom dermatitisu na latex, ali i samo o iritaciji. U prvom slučaju pomogla bi blaža kortikosteroidna krema kroz 3-5 dana (npr. Afloderm 2x dnevno).

bubamara3

Poštovani, bio sam kod svog doktora radi crvenila ispod pazduha i crvenila na koži spolovila. Kožu pod pazduhom mi je pogledao i rekao da su gljivice. Za kožu na spolovilu sam mu rekao da sam mazao 2mj bepanten masti i da nije pomoglo, pa nije ni gledao. Dao mi je lamisil 1% krema i plimycol kremu i hipermangan. Za pazduh mi je rekao da mažem 3tjedna ( dva puta dnevno ) i da mi nakon tjedan dana trebalo doći do poboljšanja. Svejedno, da nastavim mazat još ta dva tjedna kako bi se sprječilo ponovno pojavljivanje. Za spolovilo je rekao da manje od tri tjedna mažem. Sada sam se pobunio u tim dvjema kremama. Da li je plymicol krema za spolovilo ili lamisil? Kako najbolje primjenjivati hipermangan? Prije ili poslje mazanja? Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Plimycol i Lamisil kreme su antimikotici (kreme protiv gljivične infekcije). Oba dvije se mogu mazati na bilo kojem dijelu tijela.

dijamant1

Hvala na odgovoru,da li bi mogao da mazem Sinoderm N umesto Afloderm?
ili koja je jos zamena za ovu kremu?