Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

crvenilo i svrbež na penisu

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za marko11111: mislim da se kod Vas ne radi o gljivičnoj infekciji (pogotovo što je nalaz brisa uredan). S obzirom na trajanje simptoma najbolje bi bilo da se javite liječniku. Ipak, mislim da se neće nikakvih ozbiljnijih bolesti.

Pozdrav,
još jedno pitanje. Ispod penisa imam ovakvu smeđo crto http://imgur.com/2uVzVML. Šta bi to bilo?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Riječ je o pigmentaciji koja ne zahtjeva liječenje. Ne mogu Vam reći od čega je nastala.

tomic01

Pozdrav doktore,
Sta bi ovo moglo biti? http://imgur.com/RN8TWMJ

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

To su papillae conaee glandis. Riječ je o varijanti normalnog, ne o bolesti. Terapija nije potrebna, niti je moguća.

polica

Postovani doktore,

Pre par meseci sam primetio male tackice na penisu, ispod glavica, sa blagim crvenilom okolo. Posto se to nije povuklo, otisao sam kod doktorke. Rekla mi je da mazem Triderm mast, medjutim to nije dalo rezultata. Osim povremenog peckanja, nema drugih tegoba. Interesuje me Vase misljenje? Par slika:

http://oi62.tinypic.com/23s827p.jpg
http://oi58.tinypic.com/nvtx0g.jpg
http://oi59.tinypic.com/e6ytj5.jpg

Unapred hvala na odgovoru.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Riječ je o normalnom izgledu spolovila tj. normalnim žlijezdama. Liječenje nije potrebno.

ZeuBoy

Lijep pozdrav doktore
Znate li mozda o cemu se radi? Ne osjecam nikakvu bol ni peckanje
http://tinypic.com/view.php?pic=ayll04&s=8#.VR_pKtJ_seo
http://oi60.tinypic.com/357g1gj.jpg

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Najvjerojatnije je riječ o kondilomima koji su uzrokovani HPV-om. Javite se dermatovenerologu da započnete liječenje nekom od metoda koje se primjenjuju kod ove bolesti (krioterapija, elektrokoagulacija, imiquimod, podofilin itd). Partnerica(e) bi se morala javiti ginekologu.

ZeuBoy

Hvala doktore na brzom odgovoru al nije mi jasno kako sam mogao kondilome dobiti.. Promjene na penisu sam uocio prije tjedan dana, a zadnji odnos mi je bio prije mjesec ipo ( djevojci sam prvi kao i ona meni)

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Takve promjene se obično javljaju nakon inkubacije od više mjeseci). Za konačnu povrdu dijagnoze potreban je pregled.

nihad

Pozdrav doktore,

Prije par dana na penisu ispod glavica na kožici su mi se pojavile neke tackice ( neke od njih imaju kao male mjehurice ) sa iritiranom kozom, koja me svrbi i pece pomalo. Istu stvar djevojka ima na "ulazu vagine". Imam redovan sexualni odnos ne mjenjamo partnera ( jedno drugom smo prvi ) u dugoj smo vezi, po prvi put da nam se desi nesto ovako.. Da li je to nesto ozbiljno i da li mozda znate o cemu se redi ?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne mogu Vam reći o čemu je riječ. Bilo bi najbolje da se javite dermatologu, a partnerica ginekologu.

babylips83

Postovani doktore,

vec godinu dana sam u ozbiljnoj vezi sa momkom, i stalni smo seksualni partneri jedno drugom. Prije 10 dana mi je ustanovljena bakterijska vaginoza, i dr mi je dala macmiror vaginalete, a mom partneru orvagil tablete. Sa terapijom smo poceli juce, jer ja nisam mogla zbog menstruacije. Prije jedno 2 nedelje smo na glavicu penisa uocili crvene tackice nakon odnosa, koje su se povukle nakon sat vremena, nakon svakog sledeceg odnosa one su se pojavljivale ali u manjem broju a nekad ne uopste. Jutros su mu se opet pojavile, a poslednji odnos smo imali prekjuce. Da li te tackice mogu da budu uzrok moje bakterijske vaginoze ili je nesto drugo u pitanju? Kada sam radila bris, iskljucene su sve gljivice, pa tako i kandida, kao i hlamidija.
Hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Te promjene su vjerojatno iritacija i vjerojatno nisu uzrok Vaših problema.

StevieG8

Dakle, sa djevojkom sam u vezi skoro godinu dana, nakon spolnog odnosa primjetio sam iritaciju i suhoću kože ispod glavića no to se s vremenom povuklo, te su mi se sad pojavile kao neke bradavice na samom penisu..
Zanima me što bi to moglo biti i kako se liječi?
Poslao bi i sliku ali ne znam kako sad

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne mogu Vam napamet reći o kakvim je "bradavicama" riječ.

StevieG8

U redu, shvacam..
No postoji li neki dr nacin kako Vas kontaktirati( mail ili sl), i poslati Vam slike?

encil

zadnjih godinu dana poslije odnosa već tri puta mi se pojavilo jako crvenilo izraženo točkicama na glaviću i kožici koje me je jako svrbilo i peckalo,
poslije tretmana od 3 dana canestenom bi nestalo ,
supruga je juče dobila mikrobiološki nalaz vagine na kojima joj je diagnostikovana bakterija E.Colli ,
doktorica je prepisala da oboje konzumiramo 2x1 doksiciklin 10 dana ,
inače ovaj zadnji put osip je znatno manji kako to zna da bude i točkice znaju da budu duplo veće , slika spolovila je u prilogu , što da radim doktore , poz

http://postimg.org/image/r4qdq6gip/62ce08db/

http://postimg.org/image/r4qdq6gip/

Prije mjesec i pol pio sam jake antibiotike. Na glavicu mi je bilo crvenkasto i nešto bijelo ko mast. Crvenilo je prošlo ali bjelkasto je ostalo sad nedavno pojavile su mi se neki prištići ispod glavica i glavic je koda ispucan(crte). Jučer sam sa rakijom u oblozima obriso i malo se smanjilo. Sa glavića se ljušti bjelo. Šta da napravim da mi se više ne ljušti i da se prištići povuku?
http://www.pohrani.com/?3f/rZ/3dvlBPUc/111652971168821546477221.jpg
http://www.pohrani.com/f/2c/6v/vNKhuUz/112032181168821323143910.jpg