Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

crvenilo i svrbež na penisu

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vjerojatno se ne radi o nečem ozbiljnijem, nego tek o posljedici iritacije. Nastavite mazati Bepanthen, a ako se bude nastavilo vraćati, javite se dermatologu.

HawXedge

U vezi mojeg prethodno navedenog problema, imam samo jednu "fobiju", a to je da li bi to moglo biti nešto maligno. Definitivno vam zvuči bedasto, no to je led u žilama svakog muškarca, a s obzirom da je ova iritacija ovako dugo na sceni, malo me zabrinjava. Ne nalazi se nikakav iscjedak, a problem se relativno zadržava na lijevoj strani meatusa, no webmd.com obožava plesati ljudima po živcima, pa čisto radi mojeg duševnog mira bi mi bilo drago da mi kažete na bazi ovih simptoma, kolike su šanse za takvo nešto ? Isprike na dosađivanju, no student sam i imam ispite još pred sobom pa si ne bih htio ovakve bezvezitise nabijati na nos da me koče. Moje zadnje pitanje u vezi ovog bezvezitisa.

Hvala Vam unaprijed.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Šanse da je nešto maligno su minimalne, tek teoretske, ali ako Vas to brine, obavite dermatološki pregled.

plavi9

http://i60.tinypic.com/2qixs0w.jpg
http://i58.tinypic.com/2psr988.jpg
http://tinypic.com/view.php?pic=2psr988&s=8#.VbW8QBEw_6U

Imam problem da su mi se na glavicu nakon sexa pojavili neko crvenilo kod vrha ili ti otvora glavica i po samom glavicu neki minijaturni pristici crveni, ponekad se malo osjeca i ponekad s vremena na vrijeme zasvrbi. Pojavilo se nakon ne zasticenog sexa ali sa djevojkom s kojom smo prvi partneri, i jedini.
Skroz sam se isprepadao, kaj bi to moglo biti, koliko je opasno i kako lijeciti, i sex vjerojatno ne upraznjavati?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Riječ je samo o iritaciji. Nema znakova bolesti. Mažite Bepanthen.

Vlada1412

Zdravo doktore, imam problem sa penisom, tj ispod glansa su se pojavile nekakve ranice, imao sam odnos pre sedam dana ali sa kondomom sve je bilo okej, pre 3-4 dana sam masturbirao i dan-dva posle toga sam primetio ove ranice sa leve i desne strane glansa, radio sam bris i davao mokracu ali sve je uredu sad koristim pantenol za to ali bi vas molio da cujem vase misljenje o mom problemu! Hvala unapred pozz!

http://www.dodaj.rs/f/3S/zt/39ZRfgUT/20150728012343.jpg

http://www.dodaj.rs/f/2X/W1/1vmlb24E/20150728012816.jpg

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vjerojatno je riječ o ozljedi prilikom masturbacije, ali ako "ranice" ne prođu unutar 7dana, javite se dermatologu.

Pozdrav dr.Kostović naime prije 3 tjedna sam sa djevojkom prakticirao peting bez odjeće ( spolni ud na spolni ud) naravno oboje smo bili vlažni i napaljeni...Moj problem je što i ona i ja imamo nekakvu točkicu boput bijele bubuljice. Naime moja se nalazi sa lijeve donje strane kod prepucijskog frenuluma nije velika (1mm) ali se primjeti i jednu još manju na gornjoj strani ispod završteka glansa...Mislim da to nazivaju PPP. Dok djevojka ima na unutarnjoj maloj usni (lubium minor) veličine svega 2mm. Mene to ništa ne boli, kao ni djevojku, ali me zanima postoji li mogućnost nakon spolnog trljanja uz prisutnost tjelesnih tekućina da se radi o infekciji ili virusu i ako postoji kako reagirati? Hvala puno.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Nema opasnosti od infekcije.

vela

Poštovani...

Imao sam sex sa jednom devojkom 19og Jula, bez zaštite i ništa nisam primetio... Isto to smo ponovili 24og Jula, medjutim ovih dana sam primetio sledeće (da ne bih objašnjavao dostavljam Vam fotografije) :

http://tinypic.com/view.php?pic=28mpvrk&s=8#.VbmAMrPtmko
http://tinypic.com/view.php?pic=2wqsx3s&s=8 (ako ne radi taj link evo ovaj http://i62.tinypic.com/2wqsx3s.jpg )
http://i58.tinypic.com/imp1rb.jpg

Molim Vas, da mi objasnite što detaljnije možete, ja bih svakako otišao kod dermatologa na pregled ako ima potrebe, a voleo bih da čujem mišljenje i od Vas

Hvala Vam!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Na fotografijama nema znakova bolesti i mislim da ne trebate kod dermatologa.

vela

Hvala Vam na brzom odgovoru, imam jos jedno pitanje, da li mi možete reci šta predstavlja obaj osip na drugoj slici a šta ovaj drugi na trecoj slici, posto se ne radi o istom osipu, mislim drugačiji je, drugačije izgleda... jedan je crven drugi beo. Je li u pitanju neka iritacija ili šta već.

Hvala Vam jos jednom!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Sve sam Vam napisao. Uredno spolovilo.

Problem1998

Imam nesto slicno kao na ovoj slici samo je malo plavkasto i sa bijelom tackicama , nisam odrzavao higejinu najurednije , imam 16 god , molim vas da mi odgovorite , da li da idem kod doktora ili?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne treba ići kod doktora. Sve je ok.

Vlada1412

Pozz doktore, imao sam odnos sa devojkom bez zastite, pa sam imao e.coli i klebsielu na glansu penisa, glans je bio crven i smezuran, posle par meseci terapije to je proslo, radio sam bris i analizu mokrace i sve je okej, samo mi se crvenilo jos ne povlaci i glans je suv, mazem pantenol, ako jedan dan ne mazem kremu na glansu se pojave sitne crvene fleke. Molim za savet.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Riječ je o iritaciji i suhoći kože koja će se ponavljati. Mažite i dalje neutralne kreme.

dario90

Postovani,
Imam 20 godina i seksualno sam aktivna osoba, problem je nastao prije otprilike 6 mjeseci, na penisu sa unutarnje strane pojavljuje se ponekad crvenilo kao tockice, svrbez, nesto bijelo kao mast i nimalo ugodan miris. Otprilike tjedno se pojavljuje jednom a nekad prode i mnogo vise vremena...vec neko vrijeme se spremam doktoru ali uvjek se uvjerim da nije to nista....jer to nije stalno nego povremeno....i traje samo dan do dva pa nestane... zanima me o cemu je rijec i trebam li se vise zabrinuti? Mozda neka pomoc kako se toga rijesiti....Unaprijed hvala...

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vjerojatno je riječ o iritaciji u kombinaciji s normanim ljučenjem žlijezda. Odlazak liječniku nije potreban. Mažite Bepanthen kremu kada se pojavi i pojačajte higijenu.

kiki8

Pozdrav dr. Kostović,

Imam jedan problem, imam 21. godinu i sekusalno sam aktivan. Već duže vremena imam neke čudne "točkice" po penisu. Kao što možete vidjeti na sljedečim slikama:

http://tinypic.com/view.php?pic=iqm26u&s=8#.VcyU-1Ofd7w

http://tinypic.com/view.php?pic=34htix2&s=8#.VcyVdVOfd7w

http://tinypic.com/view.php?pic=28ri7vl&s=8#.VcyWP1Ofd7w

Molim Vas, da mi objasnite što detaljnije možete, ja bih svakako otišao kod dermatologa na pregled ako treba. Hvala unaprijed.