Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

crvenilo i svrbež na penisu

marstan1

Postovani, pre dva dana su mi se javile crvene tackice na vrhu penisa uz minimalan svrab. Imao sam odnose sa stalnom devojkom bez kondoma. Njoj se stalno javlja kandida pa me zanima da li je moguce da mi je prenela ? I cime bih mogao da mazem da bi crvenilo proslo ?
http://i.imgur.com/5OIcS1k.png

Unapred hvala na odgovoru.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Na prvoj fotografiji su normalne žlijezde, a na druge dvije tzv "biserne papule". Riječ je o potpunom dobroćudnim tvorbama, koje su česte i ne mogu se, niti trebaju ukloniti. Ne trebate kod dermatovenerologa.

Deusex

Dakle pre 5 dana posle tusiranja i pranja organa napravio sam gresku mislim da sam koristio prejak sapun i pojavila mi se jedna crvena tacka i blago crvenilo malo me je svrbelo u pocetku ali je prestalo , e sad problem je sto sam imao nezasticen odnos pre dve nedelje da li treba da idem na pregled ili da probam da mazem nekom kremom ?

Deusex

Evo vam i slika http://tinypic.com/usermedia.php?...yl4O%2B4xYsLYh4l5k2TGxc#.Vc4dJ_mqoj0

marko6189

Poštovani
koristio sam antibiotike klavocin,u ponedeljak sam popio zadnju tableti. u nedjelju nakon kupanja u bazenu su mi se pojavile crvene tockice po glavicu i svrbez. u ponedeljak sam poceo mazati sa kremom canesten te su tockice na glavicu nestale. sada mi se pojavilo crvenilo na rubu kozice s unutarnje i malo s vanjske strane takoder i svrbez svrbez. pa me zanima dal nastavim mazati sa tom kremom ili da promjenim ?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za Deusex: ne treba ići liječniku. Riječ je o blažoj iritaciji. Možete mazati Bepanthen kremu.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne mogu Vam napamet reći što da mažete, ali ako Vam pomaže nastavite mazati Canesten.

Vlada1412

Dobar dan doktore pojavile su mi se neke veoma izrazene crvene tackice(ima ih 6-7) na glansu penisa, nisam imao odnose, higijena mi je na visokom nivou ne znam od cega mi se to pojavilo pa vas molim za savet, prvo su bili mali plihovi to je peckalo, sad se to povuklo i samo su ostale ove crvene tackice, sta bi to moglo da bude molim za savet. Pozz!
http://i60.tinypic.com/n2lqxk.jpg

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Riječ je o iritaciji koja se može ponavljati. To sam Vam već napisao.

denim93

dobar dan imam vec 2 nedelje neko crvenilo gde izlazi mokraca na glavicu ne znam dal je to iritacija na sapun kondom ili sta vec spavao sam sa devojkom pre mesec dana i malo jace i pre 2 nedelje mi se pojavilo crvenilo radio sma urino kolturu na bakterije nalazi su negativni nista nije pronadjeno a ja imam to crvenilo teo sam da radim bris receno mi je da nema potrebe jer je mokracna kolturu skroz cista i dobra evo slike http://www.dodaj.rs/f/Y/8i/4PE3gYMz/img20150827175321.jpg
http://www.dodaj.rs/f/3R/qT/1MQjIopK/img20150827175342.jpg
http://www.dodaj.rs/f/f/hp/4PVGK73E/img20150827175334.jpg
http://www.dodaj.rs/f/3N/7Y/4KbQJcD8/img20150827175329.jpg

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Riječ je o blažoj iritaciji koja se može ponavljati. Posebna terapija nije potrebna, osim neutralnih krema tipa Bepanthena.

Nelle_981

Postovani,
Imam stalnu partnerku vec 9 meseci i imamo redovne seksualne odnose.Od skora mi se pojavile neke crvene flekice na glansu i povremeno svrbe i prilikom mokrenja imam peckanje.Koristio sam canesten kremu ali ne pomaze,crvenilo se malo povuce pa se opet pojavi.Recite koju kremu treba da koristim ili kome lekaru da se obratim.Hteo bih da posaljem sliku ali neznam kako to da ucinim da imate bolji uvid u problem.Hvala

Nelle_981

Nadam se da sam uspeo da ubacim sliku mog problema [img]http://www.dodaj.rs/f/3x/C4/1Of2IyF6/img20150829120540.jpg[/img]

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Izgleda kao jača iritacija, ali najbolje bi bilo da javite dermatovenerologu.

Miran26

Postovani.. Spolni odnos sam imao prije 2 mjeseca, ali prije otprilike mjesec dana pojavile su mi se crvene tackice na glavicu penisa, pracene neugodnim mirisom... Nakon par dana neugodan miris je nestao i tackice su se krenule povlaciti, no medjutim vratile su se i sad mi je otprilike 20ak % glavica prekriveno tim istim tackicama.. Ne svrbe me i nemam nikakav problem sa mokrenjem i masturbacijom, te erekcijom... tackice se povlace (ne u potpunosti) i vracaju stalno... Zanima me vase misljenje te da li postoji nekakva krema kao pokusaj saniranja... Unapred hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vjerojatno je riječ je o blažoj iritaciji. Možete mazati Bepanthen kremu. Promjene su sklone vraćanju.

denim93

izvinite primetio sam u mokracnoj cevi na kozi nesto belo dali su to lojne zlezde i primetio sam kao neku naduvanu venicu sa leve strane na zavrsetku mokracne cevi poslacu vam sliku kad sam primetio da imam tu venicu i to belo u mokracnoj cevi ja imam te lojne zlezde svuda po kozi i penisu pa me interesuju dal su i ovo u mokracnoj jevi ili je neka bolest http://www.dodaj.rs/f/21/Bs/4iOSMDZk/img20150901235545.jpg

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Nema bolesti. Uredno spolovilo.

Sasuke555

Citao sam mnogo toga po internetu i nalazio da je sve ok, ali moram da pitam i Vas.
Da li su ovo kondilomi? Mislim na hpv virus?
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn....7b5c6300192db75d21e0&oe=55EDFB76

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn....7e4436009186b0dfd697&oe=55ECDD6C

Hvala unapred.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Sve je u redu. To nisu kondilomi, to su tzv papillae coronaee glandis.