Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

crvenilo i svrbež na penisu

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za "kvržice" Vam ne mogu reći sa sigurnošću, a druge promjene su posljedica octa koji ste stavili na spolovilo. Na promjene koje su nastale kao posljedica octa, stavite Bepanthen kremu koja će pomoći zarastanju rana.

kili24

Hvala lijepa doktore. Nisam imao te mrlje ( koje su evo blaže nego jučer) i u pravu ste od octa su. Reakcija. Samo pitanje zašto su se pojavila oštećenja ? Da nije octena kiselina otkrila što nisam vidio golim okom ? A nemam kvržice nego kvrzicu. Koju sam dosta puta " čopao" . izgleda kao akna na prepucija kad nije povučen a kad povučen prepucij i kvržica ide dolje s prepucijem. Eto možete molim vas reći što mislite iako nije sa sigurnošću. happy

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Nažalost, ne mogu vam reći o čemu je riječ. Za to ćete morati na pregled kod dermatovenerologa.

Marko91

Imao sam zasticen polni odnos i nezasticeni oralni seks
Nekoliko dana nakon toga javlja mi se svrab, crvenilo i blago peckanje na glavicu
Posumnjao sam na kandidu i stavljao obloge od sode bikarbone i svrab se smanjio kao i crvenilo
Posle masturbiranja crvenilo se poveca kao i svrab
Da li mislite da je nesto ozbiljno jer drugih simptoma nema (da li je kandida, samo blaga iritacija ili nesto trece)
Samo vas molim za misljenje
Evo i nekih slika
http://prntscr.com/9qnxub
http://prntscr.com/9qny3a
http://prntscr.com/9qnyby

Marko91

Problem je sto nisam u zemlji i vracam se za nekih 15 dana
Veoma sam zabrinut, pa da li mi mozete bar reci na sta vam najvise lici?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Riječ je o praktički uredom nalazu spolovila, možda tek o blagoj iritaciji. Terapija nije potrebna.

lotrhobbit

Pozdrav

Imam djevojku vec 3 godine kojoj je bio prvi put otkad smo zajedno,meni nije. Od prvog puta kad smo imali nezasticeni spolni odnos ona je dobila jako crvenilo ,iscjedak i svrbež koji je jako bolio.Uzela je 3 canesten tablete i nestalo joj je. Kad imamo zasticeni odnos nikad nista ne dobije.
Par puta kroz te 3 godine smo znali imat nezasticeni odnos i svaki put bi joj se vratilo to. Ja nisam nikad imao nikakve simptome :kvrzice ,svrbez ,crvenilo na spolovilu.
Mazao sam preventivno čak i canesten kremom ,ali uvijek joj se vraca.Opet joj se vratilo nakon godinu dana otkako smo zadnji put imali nezasticeni odnos.

lotrhobbit

Tj. Imali smo nezasticeni odnos prije tj dana i vratilo joj se.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Pitanje postavite na forumu ginekologija.

nenadovnenad

doktore,da li se kandida ili nesto drugo moze dobiti ako sam imao kondom,i devojka me oralno zadovoljavala? osecam blagu bol penisa nakon nekoliko dana

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne.

nenadovnenad

doktore imam jos jedno pitanje,pojavilo mi se crvenilo sa leve i vise sa desne strane na glavicu,to se vidi samo kad prevucem kozicu,i to sa desne strane na tom mestu osecam blagu bol i kad normalno sedim, a ne svrbi me ali je neprijatan osecaj,mozete li mi reci sta je u pitanju?zbog cega ta blaga neprijatna bol(bol povremeno osetim pa nestane),da li imam razlog za brigu? evo link za slike,nadam se da mozete otvoriti http://postimg.org/gallery/39x1t2rbm/

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Nemate razloga za brigu. Ne radi se o nekoj bolesti. Možda o blažoj iritaciji.

simica9

Postovani,
Imam izraslinu poput bubuljice vec 2 nedelje, sa vanjske strane polnog organa na predjelu gdje se spaja kozica i glavic na toj zili. Na vrhu je bjelicasto a kad sam pokusao da istisnem ne izlazi nista samo se raskrvari. Ne svrbi me niti pece, samo me boli na dodir i tokom sekusalnog odnosa. Sta bi to moglo da bude? Ako nije nista opasno mozete li mi preporuciti neku kremu za to. Unaprijed hvala.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne mogu vam napamet reći o čemu je riječ, ali "tiskanje" svakako nije poželjno.

babic8888

Pozdrav

Ovako imam problem sa glavicem penisa, oko uretre mi se je pojavilo nekakvi blagi otok,tj samo sa jedne strane, dali znate sto bi to moglo biti?hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Nemate razloga za brigu. Vjerojatno je riječ o blažoj iritaciji koja ne zahtjeva liječenje.

babic8888

pozdrav

evo slike doktore, osjecam nekakvo peckanje, dali treba to sa nekom kremo mazati ili nesto?
http://i.imgur.com/aq4oUcq.jpg
http://i.imgur.com/1hfF7rs.jpg
http://i.imgur.com/4irbLCU.jpg
http://i.imgur.com/1HdcmaG.jpg

ivano262

Pozdrav

Postovani doktore, mislim da su mi se pojavile spolne bradavice,par smeckastih tockica na penisu i par okolo. Dali bih trebao prvo kod svog doktora opce prakse po uputnicu, ili mogu odmah kod specijaliste? Zanima me jos jedna stvar, na koje sve nacine moze doci do zaraze? Posto imam dugogodisnju djevojku, te nisam bio s nikim drugim osim nje, dali bi to znacilo da me djevojka vara ili postoje drugi nacini do kojih moze doci do pojave bradavica?

maestro986

Postovani
Prije 7 dana na glavicu penisa pojavile su mi se sitne tackice crvene boje. Obzirom da misam imao odnose u poslednjih dva mjeseca te da redovno odrzavam higijenu i da nema svraba, pretpostavljam da je u pitanju iritacija ali bih zelio i Vase misljenje,odnosno da li treba tretirati i cime. Unapred hvala

Prilazem slike

https://imageshack.com/i/pobh1VVsj