Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

crvenilo i svrbež na penisu

agenor

Poštovani,

Pošto sam imao crvenilo na glaviću penisa, po uputi specijaliste koristio sam Belogent mast 2x8 dana. Iako mi je crvenilo nestalo već nakon četiri dana, ja sam mazao tijekom svih osam dana (također po izričitoj uputi specijaliste). Već prvi dan po prestanku mazanja po penisu je bilo primjetno vlažno crvenilo koje se proširilo na cijeli penis (kao nekakva iritacija kože u vidu vlažnog osipa). Ćitao sam Belogent može izazvati crvenilo, ali sam zbunjen što je ono počelo odamah nakon prestanka uzimanja (gotovo dan nakon prestanka, dok tijekom mazanja nije bilo nikakvih iritacija), iako su mi dakle razlozi zbog kojih sam počeo uzimati Belognet prestali dakle vrlo brzi po početku uzimanja. Molim Vaše cijenjeno mišljenje!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Mislim da Belogent nije uzrok crvenila, ali očito nisu uklonjeni razlozi pojave promjena, te su se vratile nakon prestanka mazanja. O čemu je točno riječ, teško je spekulirati. preporučan da se ponovo javite specijalisti na kontrolu. Ne bih preporučio samoinicijativni nastavak mazanja Belogenta.

agenor

...možda nisam detaljno objasnio, prije mazanja belogentom crvenilo je bilo u vidu dva crvena plika na glaviću dimenzija cca 3mm x 3mm koja su nestala već, kao rekoh, četvrti dan uporabe kreme nestala, dok se odmah po prestanku uporabe kreme pojavilo crvenilo, ali ne više u vidu opisanih plikova već vlažnog osipa (sitni prištići) koji je prisutan i po glaviću i po ostatku penisa.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Sve su to varijacije na istu temu, i prije i poslije. Javite se na kontrolu.

agenor

Poštovani dr. Kostović,

Zanima me na koji način se može doći na pregled kod Vas, obzirom da mi nije poznato u kojoj ste bolnici/privatnoj klinici? Koliko se dugo čeka na pregled?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Radim na Klinici za kožne i spolne bolesti KBC "Zagreb", u Ambulanti za fototerapiju i u Centru za primjenu lasera u korektivnoj dermatologiji. Nažalost, Vaša problematika ne spada u ta dva subspecijalistčka područja.

agenor

Ne razumijem zbog čega moj problem ne spada u kožne (spolne) bolesti???

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Na dermatološkoj klinici rad je organiziran po subspecijalističkim ambulantama (takvih ima desetak). Svi liječnici ne rade u svim ambulantama. Vi se trebate javiti u Ambulantu za spolno prenosive bolesti.

necaaaaa

imam jedno pitanje neko vrijeme oko glavića mi se pojavile isto neke tackice ne svrbe niti ista moze odgovor?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Moglo bi se raditi o normalnim žlijezdana koje se nalaze na tom području. U tom slučaju ne trebate ništa činiti.

superior

postovani,moj problem je sto mi se na kozi penisa gledano odozgo i odozdo sa spoljsnje strane pojavilo crvenilo,prvo je bila mala crvena tackica pa je to pocelo da se siri do odrdjene granice tu je stalo, ne svrbi me i ne pecka me samo je crveno,ja sam pokusao na svoju ruku da probam sa cansen kremom ali nije dalo nikakve rezultate,mozete li da mi kazete sta bi to moglo da bude i kako da lecim? unapred zahvalan

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Kod Vas je vjerojatno riječ o blažoj iritaciji. Koristite nekoliko puta na dan neutralne kreme. Ipak, ako se promjene budu širile javite se liječniku.

noxarystul thirkaight

Imam 24 godine, pocelo je sa peckanjem pri mokrenju kroz cjeli penis kao da vuce bodljikavu zicu kroz njega ;/, i crvenilo na vrhu glanusa(vise je izrazeno ia lijevoj strani otvora, kao da mi fali tu jedan sloj i malo je izboceno kao da je nesto debelo proslo kroz penis pri mokrenju) i bolovima u stomaku, bio sam kod kucnog ljekara propisao mi je ceraflex(cefalex?? nisam siguran kako se zvase, ujutro i navece po 2 kapsule sam pio), nije bas pomoglo osim sto je prestao bol u stomaku, i garamycin mast da mazem takodje, zatim sam otisao kod urologa pogledao je, uradio mi ultrazvuk bubrega i prostate sve je uredno, mokraca uredna, propisao mi je ciprocional 7 dana ujutro i navece i kontrolu za 10 dana.. sad osjecam zigove malo iznad penisa i to 'crvenilo' je jos prisutrno uz peckanje pri prestanku mokrenja i ujutro pri mokrenju...

Molim vas za savjet jel me stvarno iscrpljuje psihicki ?

Unaprdjed, Hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vi imate simptome uretritisa (upale uretre). Ukoliko terapija od urologa ne pomogne, preporučio bih bris uretre bakteriološki, te na klamidije i mikoplazme.

noxarystul thirkaight

Bio sam na pregledu kod urologa, rekao sam da mi se peckanje smanjilo da me samo ponekad ujutro i pri prestanku mokrenja pecka, on mi je pogledao penis rekao mi da ispiram sa acidi boricid kontrola za mjesec dana... ali ovo mi se ne povlaci, gdje da radim taj bris? Jeli od njega da trazim uputnicu ili od svoga ljecnika ?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Brisevi se rade na mikrobiologiji. Uputnica od svoga liječnika.

necaaaaa

u mene se s radi o tisonove zlijezde imali ikkav lijek za to osim operacije i mozeli to samo proci!!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Nema lijeka, niti će proći same od sebe. Ali nema razloga niti za uklanjanjem.

and1

Nakon seksa ili masturbacije pojavi mi se crvnilo na kozi penisa i na glavicu se promijeni boja..kao da je od zatezanja...ili iritacije...
I desi mi se da poslije prve ejakulacije ne dolazi do erekcije...
Molim Vas za savijet, da li ima ne krema ili sl...
Pozdrav!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Kod Vas se vjerojatno radi o iritaciji koja je normalna nakon aktivnosti koje navodite. Možete mazati neutralnom kremom. Drugo nije potrebno.

Nazad
1 ... 6 7 8 9 10 11 ... 105
Naprijed