Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

crvenilo i svrbež na penisu

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Riječ je o iritaciji. Mažite Bepanthen kremu. Odnose izbjegavajte dok ne prođe.

pericperic

lijep pozdrav,

molio bih vas za pomoc, prije par dana sam osjetio lagani svrbez na penisu i otkrio da mi se na jednom djelu kao ljusti koza, to je proslo za dan-dva pa sam zanemario, ali sada mi se isto desilo malo dalje, i na glavicu mi se je pojavila crvena tocka,koja se sada jedva vidi. ponekad malo zasvrbi,osjeti se i lagano neugodan miris iako redovno odrzavam higijenu, mokrenje je sasvim uredno bez ikakvih peckanja i sl. posto mi je neugodno ici kod doktora zanima me dali mi mozete za pocetak vi pomoci ili je obavezan odmah odlazak kod lijecnika?
u naprijed hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vjerojatno je riječ je o suhoći i iritaciji koja se može ponavljati. Mažite Bepanthen kremu. Ne morate ići kod liječnika.

korisnik12

Postovani!
primjetio sam da mi se na glavicu i malo ispod pocela koza ljustit a usto me i malo svrbi.. Znate li bez slike o cemu bi bila rijec?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vjerojatno je riječ je o suhoći i iritaciji koja se može ponavljati. Mažite Bepanthen kremu.

bossking

Postovanje
23.04. sam imao spolni odnos sa nepoznatom djevojkom
Koristio sam kondom
Nakon 12-14 dana cistio sam podrum a istoga dana mi se u prijedjelu lihevo i iznad penisa pojavile crvene fleke velicine do 1 cm.
Prijatelj dermatolog mi je pogledao i onako vizuelnim pregledom rekao da se najvjerovatnije radi o gljivicama i da to mazem kremom Travocort i canestenom
Nakon 10 dana fleke su nestale da bi mi se danas (06.05) ponovo pojavile 2,3 flekice iznad penisa i blago crvenilo u korjenu penisa
Nisam nikada imao zarenje tj. Pecenje tokom mokrenja niti je bilo ikakvog iscjedka. Povremeno osjetim nelagodu kao da me dlacice bockaju
Prije samog odnosa sa ovom djevojkom mozda i dva tri mjeseca prihe imao sam slicno crvenilo i flekicu u predjelu pupka te je pupak ponekad imao cudan miris tj. smrad

Molim vas po vasem misljenju sta bi moglo biti

Hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Mislim da se ne radi o gljivičnoj infekciji, ali o čemu je riječ ne mogu Vam reći preko računala.

bossking

Hvala na odgovoru
Jos samo jedno pitanje
Da li simpomi ukazuju eventualno na neku spolnu bolest
Da napomenem da niti u jednom momentu nisam imao nekih promjena na samom penisu (crvene tackice, osip ili nesto slicno
Poslao bih trenutnu sliku ali neznam na koji nacin da to uradim
Hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Mislim da se ne radi o spolnoj bolesti, prije o iritaciji.

Zekoo12345

Postovani,zanima me da li se banesthen krema nanosi direktno na glavic ili po kozici?
Hvala unaprijed

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne znam o kojoj je kremi riječ niti zbog čega je mažete.

Zekoo12345

Pardon,krema Bepanthen,
Jer po glavicu penisa imam crvenilo i kao neke male tockice po i malo ispod glavica bez ikakvog sraba ili pecenja i bez ikakvih smetnji,da li se radi o samo iritaciji koze ili nesto drugo?

frauded

Poštovani,

Odmah nakon odnosa pojavilo mi se crvenilo :
http://postimg.org/image/imajkxi0b/ , http://postimg.org/image/nkyz27jor/
takodje i ove tackice ispod, zanima me da li je to neki veci problem, hvala unapred!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za Zeko12345: vjerojatno je riječ o ritaciji. Možete mazati Bepanthen kremu.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Riječ je o mehaničkoj ritaciji kao posljedici odnosa. Mažite Bepanthen kremu.

Zekoo12345

Hvala na brzom odgovor,samo me jos zanima da li da to mazem po glavicu direktno ili po navucenoj kozici?Lp

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Sve mažite.

Q3

Postovanje

Primetio sam pre 4/5 dana da mi je deo glavica i deo kozice koji je preko tog dela glavica crven,
narednih dana to crvenilo mi se prosirilo po celom glavicu i kozici.
Svrab je poceo pre mozda 2 dana ali nista nepodnosljivo, i to samo u tom levom delu kozice.
Pre nekih mesec dana mi je bilo nesto lose i pio sam Xanax i complex,
tada sam obicno u jutarnjim casovima isao puno puta da mokrim nekad i sa peckanjem,
cak mislim da mi je na dan ili dva penis bio crven od iritacije ili nzm cega slicno kao sada
tako da sam prestao sa lekovima posle 2 dana koriscenja, i pio caj od rastavica, persuna itd i to je za 2/3 dana proslo.
Ne znam da li je bilo do lekova ali proslo me je to.
A pre 15/20 dana sam imao temperaturu od lekova sam pio sumeci fervex ili nesto slicno,
takodje s vremena na vreme uzmem pikovit tabletu ja imunitet/jacanje.
Sad nzm da li je zbog tih nekih lekovova ili mozda neceg drugog..
Kupam se svakog dana taj predeo perem samo vodom, seksualne odnose nemam(sad facehappy)
Inace sada kada je lepo vreme idem skoro svakog dana na basket, pa se oznojim nzm da li to ima ikakve veze.
i da imam 21 god, do sada nisam imao ovakve probleme..
Napomenuo bih da za sada nemam nikakvih rana samo crvenilo i povremeni svrab (ja bih rekao da je svrab ipak malo intenzivniji nego dan/2 pre).
Da li je potrebna ikakva terapija, krema ili nesto slicno, imam sapun "puzzle" antibakterijski za bubuljice, ne znam da li mogu da ga koristim za ovo?
Izvinjavam se zbog duzeg teksta ali mozda ovi lekovi i sve ovo su imali neke veze sa ovim.
Hvala..

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Mislim da lijekovi nisu uzrok. Vjerojatno je riječ o iritaciji. Mažite Bepanthen kremu.

mtnssnms

Postovani doktore,
Zbog ceste mastrubacije pojavilo mi se crvenilo na penisu. Ne svrbi me niti me pece. Plasim se da ne bude nesto jos losije od ovoga. Izvinite ako ste dobili dve poruke, u prvoj je pisalo da nije poslato.