Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

crvenilo i svrbež na penisu

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vjerojatno je, ipak, iritacija, ali napamet Vam ne mogu sa sigurnošću reći.

Zoran78

Pozdrav,
imam crvene tackice na glavicu penisa i crvenilo na kraju kozice koje me svrbi. To mi se sve pojavilo posle terapije lekom Tamsol. U prilozenom uputstvu leka pise da su nezeljena dejstva i iritazija na polnom organu. Sta da koristim od krema da bi mi se iygubila iritacija? Hvala..

Nikola2321

Prije nekoliko dana sam primjetio da na penisa imam crvenilo.O cemu se radi ? http://imgur.com/a/PZOfh

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za Zoran78: riječ je o iritaciji. Mažite Bepanthen kremu.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za Nikola2321: na fotografijama je uredan izgled spolovila.

havoc12

Poštovanje docente, da li obicna Nivea krema može pomoći kod mehaničke iritacije kozice i glavica penisa?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Može!

Iko010

Postovani ,imam crvene tockice ispod kozice penisa i na glavicu penisa i svrbi me.Zanima me sto je to i je li povezano sa sa antibiotikom kojeg sam pio zbog upale zuba?Jel ima neka krema ili mast sto bi mi preporucili?Kod sebe imam bepanthen i betrion je li mogu nesto od toga koristit i ako mogu koliko na dan puta i koliko dana?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vjerojatno je riječ o iritaciji koja nema veze s antibiotikom. Mažite Bepanthen kremu 2-3 puta dnevno.

Claas

Dobar dan, potrebna mi je mala pomoc oko nekakve infekcije iili sta vec, pre par dan sam primetio na kozici polnog organa par nekakvih bubuljica crvenih, pa bih hteo vas da upitam dali znate o cemu je rec, da vam posaljem sliku da vidite o cemu se radi? hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Po opisu se vjerojatno radi o iritaciji, ali napamet Vam ne mogu reći sa sigurnošću.

Claas

Aha,proslo je vec 7 dana i malo se povuklo i sada je boje koze i ne crveni se tako kao sto je na pocetku, dali bih mogao nekom kremom to da namazem da brze prodje, ja mislim da sam to izritiao posto nisam koristio jkondom.A sa stalnom i pedantnom osobom imam odnos, ali bolje se posavetovati. Videce te na slici kako izgleda, pa sta bih mi preporucili? https://imageshack.com/i/pls9WocHj

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Mažite Bepanthen kremu.

Claas

Hvala puno.

nenadovnenad

Doktore, pisao sam vam pre par meseci, rekli ste mi da je iritacija, ali i nakon par meseci to crvenilo ne prolazi, nekad se smiri a nekad bude jače crveno posle masturbacije ali nikako da nestane potpuno, crvenilo je sa leve i sa desne strane, ne svrbi me(samo iritira na dodir),ne peče, ali osetim neku nelagosnost i kao tupu bol i to vise posle masturbacije. sta da uradim da to nestane? Neugodno mi je ići kod doktora a brinem se, pa vas molim za odgovor? Evo slike https://postimg.org/gallery/324iy56yg/57814b29/

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Riječ je o iritaciji i ona se ponavlja. Smanjite masturbaciju pa će i to biti bolje. Mažite Bepanthen kremu.

mmarkomm

Postovanje, imam problem koji me muci malo duze vrijeme. Naime prije koji mjesec sam se probudio sa svrbezom i crvenilom na prepuciju i crvenilom na glansu slicnom kao korisniku "nenadovnenad". U pocetku je svrbez bio uzasno jak ali je s vremenom skroz nestao nakon kupanja u kamilici i mazanja plymicolom i bempanthenom, ali problem je sto je crvenilo na prepuciju i glansu ostalo i nakon svake erekcije crvenila je vise pa se s vremenom smanji, ali nikad ne nestane. Mazem bempanthen vec duze vrijeme ali crvenilo ne nestaje. Sto mogu uciniti?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Možda je bilo riječ o iritaciji. Ali ovo što sada imate je vjerojatno razlika u prokrvljenosti (jača u erekeciji na nekim mjestima), što nije poremećaj niti treba liječiti.

mmarkomm

Da li je ta razlika u prokrvljenosti od rodenja ili se to moze promjeniti, zato sto meni tako crveno prije nije bilo, a i na dodir prepucija i vrha glavica osjecam bol ali jako jako laganu, kako sam i rekao sve se s vremeno smanjilo na minimum ali i dalje osjecam nelagodu, a jako me strah otici kod lijecnika...

mmarkomm

I isto na dodir osjecam nelagodu, moram ispravit nije bol nego nelagoda na dodir i na jednom malom djelicu glavica osjetim isto na dodir kao neku tupu bol, ali ponavljam na pocetku je to bilo uzasno ali se sve smanjilo no i dalje osjecam nelagodu