Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

crvenilo i svrbež na penisu

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Najvjerojatnije je riječ o kondilomima. Inkubacija kod HPV infekcije je višemjesečna, te ste se zarazili puno prije (a ne prije 20 dana). Plimycol neće pomoći. Morate kod dermatovenerologa zbog liječenja (krioterapija, elektrokoagulacija itd.). Obavijestite partnerice da odu kod ginekologa.

Ivangtd

dobar dan ! prije nekoliko dana sam primijetio da mi se na koži koja prekriva penisa pojavilo više bijeli točkica čitao sam da se može raditi o kondilomima i da u nekim slučajevima može doći i do smrti jeli to sve istina ili se kondilomi mogu izliječiti i da nema posljedica ? htjeo bih slika poslati ali ne znam kako se ovdje slika može poslati

ivan_pap

Hvala vam doktore na brzom odgovoru,iako sam svjestan da je ovo virus koji je kao epidemija među nama mladima i da ga svatko može nositi a da ne zna,ipak me šokiralo..
Imam jos jedno pitanje
Narucen sam kod dermatologa tek za 20 dana,pa me zanima dali smijem bradavicu probati riješiti sa domacim jabucnim octom ili je bolje sve ostaviti kako je da dermatolog pregleda i odluci,ne bi želio dirati ako je važno za neki bris da se tocno zna o kakvoj se vrsti radi..Nekako me strah širenja,a citao sam da je dobro riješiti jabucnim octom ili valja ostaviti dermatologu da on sve pregleda..
Ne znam sta tocno u ovoj situaciji napraviti, pomalo sam u stresu..
Hvala

Ivangtd

dobar dan ! prije nekoliko dana sam primijetio da mi se na koži koja prekriva penisa pojavilo više bijeli točkica čitao sam da se može raditi o kondilomima i da u nekim slučajevima može doći i do smrti jeli to sve istina ili se kondilomi mogu izliječiti i da nema posljedica ? htjeo bih sliku poslati ali ne znam kako se ovdje slika može poslati

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za ivan_pap: ništa nemojte disrati. dermatovenerolog će napraviti dijagnostiku i liječenje (a to nije jabučni ocat).

osman-h

Postovanje,

Vec par dana imam jak svrab po cijeloj kozi, najvise u predjelima butina, donji dio stomaka, pazusi, laktovi i sake ..... Svrab je toliko jak, da ne da ni spavati. Nekada pecka. Ponekada na nekim dijelovima tijela gdje pocinje svrab pojavi se crvenilo, ali brzo prodje. I da li je to sada od cesanja ili od samog svrbeza, pojavile su mi fleke na nekim mjestima, gdje je svrbez bio toliko jak i neprekidan neko vrijeme. ( Tacnije krastice su se pojavile) Nekada taj svrab predje i na polni organ. Pa da li postoji za to neko rjesenje ili sta vec, ovo postaje neizdrzivo u nekim trenucima, a plasim se otici dr....

Lijep pozdrav.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vjerojatno nije riječ o nečem ozbiljnijem, ali uzroci svrbeža su različiti i trebali bi ipak otići liječniku ili barem napraviti osnovne laboratorijske nalaze.

Makimm

Nakon seksualnog odnosa imam crvenilo na penisu u predelu glavica i svrbi neprijatno mi je kad pomeram kozicu.Tokom odnosa je rekla da je nesto pecka i da joj je neugodno. Kakva je to infekcija kako se ona to inficirala i da li je nesto ozbiljno?
Ona kaze da se inficirala zbog nehigijene u javnom veceo ma da bas ne znam. Hvala unapred

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Najvjerojatnije je riječ o iritaciji za vrijeme spolnog odnosa, a ne o infekciji. Nema infekcije koja se počinje manifestirati za vrijeme spolnog odnosa. Možete mazati Bepanthen kremu.

Kemal

Poštovani,
Prije sedam dana primjetio sam ružičastiji dio kože na glaviću penisa. Izgleda kao jako blago uzdignuta (kao da su oni nabori malo veći nego inače) , ružičastija i malčice sjajnija koža. Pod prstom nema razlike u odnosu na ostatak penisa (bez ikakvih kvrgica ili slično). Nema svraba, boli, neugodnih mirisa niti ičega sličnog.

Da li znate što bi moglo biti?
Unaprijed hvala!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

To je normalan izgled spolovila. Jedan dio je malo prokrvljeniji.

Q3

Postovanje
Ja imam crvenilo na glansu i kozici oko, vec nekih mesec/mesec ipo dana(znam da je vec dosta proslo, ali mislio sam da je samo iritacija koja ce uz blagi sapun da prodje i eto..)
Pecka/zasvrbi vrlo retko i blago da tako kazem, ali mi se stvara smegma( ako je to smegma, kao neka bela prljavstina ili tako nesto koja ume da ima neugodniji miris)
Sad, uploadovacu par slika, pa ako bi ste po njima mogli reci sta bi moglo biti, da li je rec samo o iritaciji nekoj ili mozda kandidi ili ne znam stvarno, inace seksualni odnost jos nisam imao, imam 20 godina. A pre nekih 2/2 ipo meseca sam bio nesto bolestan i pio lekove par dana, i tada me je peckalo dok sam mokrio neka 2 dana mozda(ja mislim da je to bilo zbog lekova, tako da sam prestao sa njima posle 3 dana), i to je sve proslo bez ikakve terapije.(inace bolest nije imala nikakve veze sa ovim)
Evo par slika, malo mi je neugodno da idem do lekara pa bih molio za odgovor sta bi najpre moglo biti, znam da je nezahvalno ovako iz par recenica i slika reci ali ..
https://postimg.org/image/q0kghyvj3/
https://postimg.org/image/bg2yr36ed/
https://postimg.org/image/d4i3ow1xd/
https://postimg.org/image/lqwm9wd1f/
Hvala unapred

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Riječ je o blažoj iritaciji. Odlazak liječniku nije potreban. Možete mazati Bepanthen kremu.

Vvuc92

Pozdrav zanima me na kraju glavice imam bijelo otprilike sirine nekih 2 do 4mm,s jedne i druge strane dali je moguce suha koza ili neka bolest......hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Po opisu se ne radi o nekoj bolesti. Možete mazati Bepanthen kremu.

Ivymig

Postovani doktore, javljam se jer imam problem kao i mnogi koji su pisali do sada. Citao sam po forumu, nesto i naucio, povezao. Evo da kazem svoj problem, prije dva-tri dana pojavilo mi se lagano crvenilo na dijelu kozice i glavica penisa. Do danas se to crvenilo prosirilo na cijeli glavic i na kozicu koja pokriva glavic. Primjecujem kao male bubuljice, jako sitne i kao da se sloj kozice ljusti. Osjecam svrbez/peckanje. Ispirem obicnom vodom prilikom tusiranja svakodnevno. Prilikom spolnog odnosa s curom, kazala je da osjeca malo nelagodu kao da je nesto iritira, kao da je suha. Imao sam takav ili vrlo slican problem vec prije dvije godine, nisam isao kod doktora, mazao sam dva puta dnevno Triderm kremom i sve se povuklo nakon par dana. Od tada, pa do sada nije se nista ponavljalo. Prvo pitanje, dali ima potrebe za brigom? ; drugo, o cemo se konkretno radi ako mozete procjeniti prema napisanom ; i trece, dali da opet mazem istom kremom i da cekam da se povuce ili da posjetim lijecnika? Hvala vam unaprijed na odgovoru...

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Nema razloga za brigu. Riječ je o iritaciji. Možete mazati i istu kremu, ali kratkotrajno (3 da na). Poslije Bepanthen kremu. Nema potrebe za odlazak liječniku.

dado667

Imam problem vec 2 godine i konačno bi htio doznati o čemu se radi. Na glaviću mi se periodično pojavljuje crvenilo. Ponekad kao par crvenih točki (manjih flekica), a ponekad kao jedna veća fleka odnosno osip koji prekrije većinu glavića. Dok se pojavi kao veća fleka, to može biti popraćeno kraćim blažim srvbežom i općenito nekim osjećajem žarenja tj nelagode. Kad se pojavi traje oko 1 dan, obicno se intenzitet crvenila mjenja tokom dana, te se spontano povuče, pa je cca. 14 dana bez simptoma. Prvo sam otišao kod doktora opće prakse koji mi je prepisao nekoliko krema od kojih nije bilo nikakve koristi, između ostalog i Plymicol, sumnjajući valjda na gljivice, no od toga nikakve koristi. Zatim sam otišao kod dermatologa koji mi je dao testiranje na alergije preko trakica na leđima. Test na alergije je bio negativan. Samoinicijativno sam napravio bris uretre na klamidiju, ureaplasmu mikoplazu, također negativno, te antibiogram ejakulata gdje je izolirana fizioloska flora. Sljedeće što je dermatolog rekao da se pojavim kada se simptomi pokažu, a vrlo je teško uskladiti pojavu simptoma sa dolaskom kod njega, jer kratko traju. Nemam nikakve iscjedke ili sl. a u zadnje vrijeme kao da se rub glavica pomalo zna ljuštiti. Također crvene flekice mi se znaju pojaviti i na kožici (prepuciju) i nekad znaju izgledati kao da su vlažne (kao ranice). Ovaj problem zna biti odvojen od ovoga na glansu, moze se javiti samo na glansu ili samo na prepuciju ili istovremeno. Ovo na prepuciju mogu povezati da se češće javlja nakon odnosa, dok se na glansu crvenilo može pojaviti samo od sebe npr. već ujutro kad mehanicke iritacije nije bilo. Želim naglasiti je da držim do higijene (samo neutralni gelovi), pazim da se dobro obrišem poslije tuširanja...Zanima me bi li se mogao i trebao napraviti bris glansa ili nesto cak i onda kad simptoma nema, s obzirom da kao sto sam vec naveo tesko je uskladiti pojavu simptoma sa primanjem kod dermatologa isti dan. Možda je važno napomenuti da imam problema i sa perianalnog regijom. Oko analnog otvora mogu se pojaviti ranice koje izazivaju peckanje ili crvenilo. Neznam da li ima poveznice između perianalne regije i ovog na glavicu jer ponekad mi se problemi jave istovremeno ali mogu i zasebno. Molim vas za savjet na koji bi nacin mogao doci do tocne dijagnoze i konacno krenuti sa lječenjem jer ovo sve mi narušava kvalitetu života već 2 godine. Unaprijed hvala!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Kod Vas je riječ o blažoj iritaciji koja se ponavlja. Nikakve dodatne pretrage niti pregledi nisu potrebni. Svi nalazi će biti uredni. Mažite Bepanthen kremu i ne obraćajte pažlnju na to.

dado667

Zahvaljujem Vam na brzom odgovoru. Znači smatrate da nije potrebno raditi neke daljne pretrage npr. na HPV ili herpes, jer čini mi se kao da su svi ti simptomi počeli nakon oralnog odnosa sa jednom djevojkom prije 2 godine. Što se tiče kreme da li je mazati kad se samo kad se simptomi pojave ili? Zahvaljujem