Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

crvenilo i svrbež na penisu

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Već sam napisao da nije potrebno raditi nikave dodatne pretrage. Kremu mazati samo kada se jave simptomi.

pomalozabrinut15

pozdrav, nadam se da mozete pomoci... prije nekih godinu ipo dana sam imao gljicive na podrucju genitalija, lijecio sam to travocortom ali sad vec dugo imam problema sa kozom penisa , pojavljuju se svrbez(konstantan) a koza penisa je valjda iziritirana , ispucana na vecem dijelu Moguce je mislim da nisam gljvice u potpunosti ni izljecio, a kasnije sam ignorirao i sad se vec jako dugi period mucim s tim. Na pocetku je koza bila crvena na tim mjestima, sad bijela(kao sto sam rekao ispucana) i vidljivo drukcije,svjetlije boje od "zdravog" dijela. pokusao sam mazati nekin masnijin kremama za tijelo ali ne pomaze, mislin da je i odmoglo samo jos vise jer vise svrbi i vise te se koza tu ljusti kad svrbin. Na donjem rublju ostaje dosta kao nekakve prasine pretpostavljan koze jer zbilja dosta svrbim.
Znam da nije bas dobro objasnjeno al zbilja ne znam kako bolje, ne znam kako ode poslati sliku :/
hvala unaprijed

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vaše promjene su vjerojatno posljedica iritacije i pogrešne terapije. Pokušajte s Bepanthen kremom, a ako ne pomogne, javite se na pregled dermatovenerologu.

bajker

Postovanje doktore, imam pitanje u vezi bubuljica na ivici glavica.. Rasporedjene su duz ivice, i nisu bele boje vec u boji koze, mozda kad je suv glavic one malo pobele.. poslao bih i slike ako nije problem. Hvala unapred

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne postoji mogućnost slanja fotografija. Po opisu se radi bisernim papulama, koje ne zahtjevaju liječenje i potpuno su dobroćudne.

prolom

Pozdrav cijenjeni doktore. Problem koji imam je sljedeći. Prije oko sedam dana na dijelu penisa iznad testisa mi se pojavila veća kvržica za koju smatram da je potkožna bubuljica. Ne boli me osim kada je stisnem, i ne bi vam ni pisao da nije ovog vremenskog perioda od sedam dana, a ništa se ne mijenja pa ni osobine iritacije, jer se koža na tom dijelu crveni. Vaše mišljenje, da li, i kako da je liječim, ili da pustim da sama prođe?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne djeluje kao nešto ozbiljno. Ali Vam napamet ne mogu reći o čemu je riječ.

gorko

poštovani,već mjesec dana(možda i više) mi se pojavljuje suha koža na penisu,koja se i ljušti. Ne svrbi,ne peče ali ne znam što je pa me brine jer nisam seksualno aktivan,a na djelu kožice koje ide preko glavića je također takva koža koja je crvena(to se pojavilo prije nekoliko dana). Taj dio kože zna peckati poslije tuširanja ili mokrenja ali gotovo da se i ne osjeti. Molim vas recite što bi to mogli biti,Hvala.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Riječ je o iritaciji i suhoće. Savjetujem pranje samo običnom vodom i mazanje Bepanthen kremom.

gorko

Hvala na brzom odgovoru,još mali dodatak,je li normalno da ostaje nešto poput ožiljaka?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne znam na što mislite, ali vjerojatno je sve ok.

andripavlov

Već nego vreme mi se pojavljuju crvene tačke na glaviću i ispod njega, kada ih uvećam izgledaju kao male ranice. Ovde sam pročitao da je to iritacija od masturbacije pa sam poceo da koristim Bepanten kremu pre par dana, ali opet se javljaju. Doduse ranije su bile doste veće, sada su manje. Na slici http://i.imgur.com/Lg7OJlE.jpg се ne vide lepo pa sam ih naznačio. Ne znam da li je ovo iritacija ili početak candide, da li da nastavim sa Bepantenom ili treba Kanesten? Pozdrav

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vjerojatno je riječ o iritaciji. Nastavite s Bepanthen kremom. Takve stvari se mogu ponavljati.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vjerojatno je riječ o iritaciji. Nastavite s Bepanthen kremom. Takve stvari se mogu ponavljati.

nightguy

Poštovani doktor,
imam jedno pitanje. Več duže vrijeme mi se pojavljujejo crne tačke i crvenilo na glaviču penisa kao i izpod glaviča ( http://imgur.com/SK2nSA8 , http://imgur.com/T4nC2f5). Ponekad i malo svrbi, ali nestaje za najviše tjedan dana onda je mjesec ili dva sve ok. Pojavljuje se nakon masturbacije ali rjetko i nakon spolnog odnosa. Mazao sam več sa canestenom in bepathenom. Partnerica nema nikakvih problema. Šta bi to moglo biti? Moram ič do doktora?
Hvala vam unaprijed

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Riječ je o iritaciji i mehaničkoj traumi kao posljedici masturbacije i spolnog odnosa. Odlazak liječniku nije potreban.

tasinee

Poštovani doktore, želim Vas upitat za savjet. Pre nekoliko dana su mi se počele pojavljivat crvene točkice na glaviću: http://imgur.com/K6ErfZO
Od tada svaki dan se pojavi još po koja. Ne boli me ništa, ali zasvrbi kad diram, nikakve druge simptome nemam. Ne znam da li je povjezano, ali pre dva-tri tjedna sam sa partnerkom imao analni sex bez kondoma. Što mi preporučujete? Unapred Vam se srdačno zahvaljujem!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Riječ je o iritaciji i mehaničkoj traumi. Preporučujem Vam da nemate analni seks bez kondoma.

Blablabla1996

Pozdrav!
Imam 20 god i imam pitanje.
Na penisu, glavicu zadnjih 2-3 mjeseca javljaju mi se sitne naslage bijeloga, nemam svrbeza niti me pece niti nis , jedino sto se rijetko moze osjetit neugodan miris.Lagano se ispire no vraca se nakon dan dva, nisam imao odmos mjesec dana , masturbacija ne cini problem. Zanima me trebam li se brinuti? Ako da , sto uciniti?
Zahvaljujem se

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Sve je normalno. Malo pojačajte higijenu.