Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

crvenilo i svrbež na penisu

maxleu0704

molio bih savjet o čemu bi se moglo raditi. Imam jednu partnericu i dulje ne mjenjamo seksualne partnere (više od pola godine) i nemamo spolne bolesti. Pred cca tjedan dana pojavile su mi se dve crvene kao ozljedice/ranice i mislili smo da je od seksa no jučer sam primjetio da izgledaju bjeličasto, kao probušeni prištevi odnosno najsličnije ozljedici koja se dogodi na sluznici u ustima kod jačeg udarca četkicom za zube. Kad sam pregledao penis našao sam još tri manje tvorbe. Povremeno osjećam svrbež, ali ne često, bol osjećam samo na dodir ili tokom seksa. I nalaze se isključivo na prepuciju, jedna je blizu glavića, a ostale s unutrašnje strane prepucija dosta udaljene od glaviće.
Hvala unaprijed na savjetu!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Na temelju onoga što ste napisali, ne mogu Vam reći o čemu je riječ.

Tomica97

Pozdrav! Naime, pojavilo mi se blago crvenilo (uz to i blagi povremeni svrbez) ispod glavica, tocnije na kozici koja ga prekriva. Doktorica opce prakse mi je dala tablete protiv alergije te kremu Beloderm. Bilo je nestalo, ali se unazad 3 dana vratilo. Cijela situacija traje oko 2 tjedna! Hvala!!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vjerojatno je riječ o iritaciji. Mažite Bepanthen kremu. Terapiju treba ponavljati.

madantonio

Poštovani,

prije par dana sam primjetio crvenilo i malu oteklinu na rubu glavića penisa. Zanima me što bi to moglo biti i mogu li staviti bebi kremu?

Hvala!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vjerojatno je riječ o iritaciji. Mažite Bepanthen kremu. Terapiju treba ponavljati.

Tarten

Nakon brijanja intimnog podrucja dogodilo mi se to da sam se malo zarezao po lijevoj genitaliji. Samo mala rana i podljev mali oko nje negdje oko 0.5 cm podlijeva. Isprao sam ranu i stavio sterilnu gazu da zaustavi krvarenje. Nista me ne boli niti vise krvari. Pocelo je zarastat, podljev traje evo 2 dan, za koliko ce se maknuti i za kolko ce zarasti rana. Trebam li nesto napraviti i ako trebam sto. Unaprijed hvala.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Sve će proći spontano za 10-14 dana.

salseros

Poštovani,

Već zadnje dvije godine imam nekih "poteškoća" s penisom. Naime, kožica penisa mi je stalno nabrekla i ponekad jako pocrveni. Nekad se crvenilo pojavi i na glaviću. Također, pojave mi se bijele naslage na glaviću koje imaju neugodan miris. Ne peče mi ništa pri mokrenju, osim što me zapecka ponekad prilikom dodira tog crvenila. Bio sam dva puta kod dermatologa i na testiranju na razne alergente. Uglavnom rekli su mi da imam vjerojatno iritaciju spolnog organa, i seboreju na sponom organu budući da inače imam seboreju. Ali nisam nikada dobio nikakvu terapiju. Što vi mislite? Da li je to možda nekakva spolna bolest? Hvala na odgovoru..

ajdin12345

Dobro veče postovani . Imam problem meni cudne prirode, naime radi se o crvenilu u korijenu penisa, koja svrbi i podsjeca na suhu kozu. Traje vec nekih 7-10 dana.Zadnji odnos je bio nekoliko dana prije toga,ali sa zastitom. Bio bih vam zahvalan na pomoci. ( mazao sam himalaya multipurpose cremom protiv iritacije,nije pomogla)

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za salseros: ne radi se o spolnoj bolesti. Imate iritaciju koja se ponavlja i koja će se ponavljati.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za ajdin12345: vjerojatno je riječ o iritaciji. Izbjegavajte upotrebu sapuna, gelove i perite se s samo s običnom vodom. Mažite Bepanthen kremu.

salseros

Imate li nekakav prijedlog za terapiju ili kremu? To nije moguce vratiti u normalno stanje penisa da mi kozica ne bude nabreknuta?

ivanskic

Dobro vece postovani
Od prije dva mjeseca, na penisu i testisima, su mi se pojavile neke izrasline, lice na bradavice. Nema svraba i iritacija. Molim za vase misljenje. Unapred hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Napamet Vam ne mogu reći o čemu je riječ.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za salseros: Možete mazati Bepanthen kremu, iako problem će se vraćati.

boy24

Postovanje doktore , pozdrav za Vas . Oprostite na smetnji . Pisao sam Vam i ranije , pod ovim istim imenom , radilo se o crvenilu koje je poslije mazanja Bepanthrnom proslo . Sada me muci jedna drug stvar zbog koje sam zabrinut . Naime , pisao sam vam da sam prije 5 godina imao kondilome koji su kirurski otklonjeni , a moja partnerica ih nikada nije dobila Bogu hvala i nadam se da i nece jer ona nikada prije mene nije imala partnera a kroz ovih 5 godina nismo mijenjali partnere . Sve je bilo u redu do prije mjesec dana dok se tokom odnosa nosu pojavile bijele pahuljice za koje je dan poslije njezin ginekolog rekao da je u pitanju candida . Ona je pila terapiju i nju je proslo je pojavljuje se nista . A ja imam problem sto mi se od tada glavic pomalo crveni , pa prodje , pa se malo peruta i osjeti se neugodan miris katkad . Ja sam uvijek pa i sada higijenu sprovodio kako treba . Kupam se svaki dan normalno , a ponekad i vise puta u danu , ovisi o vremenu . Nista me drugo ne muci , kondilome nikda vise nisam dobio , sve je u redu sto se tice odnosa , nista me ne pecka ni ne svrbi samo me pati taj neugidan miris i crvenilo kao iritacija . Ja nista nisam pio protiv candide ni mazao , da li mi mozete reci sta da radim , pojest cu se od brige ? I da li ce candida da povrati kondilome ne daj Boze ako je ne budem sprijecio ? Hvala Vam unaprijed , oprostite na ovolikom tekstu , morao sam ovako opsirno .

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ako je Vaša partnerica imala kandidu i vi trebate provesti terapiju npr. Canesten kremom 2x dnevno kroz 7-10 dana. Iako, vaši simptomi više govore za iritaciju.

boy24

Jos jednom Vam veliko hvala na odgovoru . Sad mi je mnogo lakse . Jeste , moguce i da je iritacija , to mi se dogodilo kada sam Vam prvi put pisao . Niti pece , niti svrbi , niti boli . Samo neugodan miris i nadrazeno crvenilo , nekad manje nekad vece . Zato sam se toliko uznemirio . Da kupim canesten kremu i mazem tako kako ste mi napisali , ili da pokusam sa bepantenom desetak dana pa da vidim sto ce se dogoditi ? Samo se bojim da nije nesto opasno .

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Sigurno ništa nije opasno. Mažite Bepanthen kremu.