Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

crvenilo i svrbež na penisu

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vjerojatno je riječ o iritaciji i suhoći kao posljedica Rojazol i Triderm kreme. U svakom slučaju, ništa ozbiljno.

nedo1994

Da li je moguce da iritacija traje 2 tjedna. S obzirom kada sam poceo sa Rojazol tada je prestala, i vratila se odmah nakon prestanka terapije. Dok mokrim takoder osjecam jedva blagu iritaciju ili peckanje.

Overflow

Postovani doktore..

Trenutno su mi po glavicu neki crveni djelovi, kao tockice .. Bez intenzivnog mirisa .. Dok se po kozici nalazi 2-3 pristica (kojih, jucer nije bilo .. Primjetio sam da su tu nakon tusiranja) .. Na momente tamo gdje mi je to crvenilo malo zna peckati, svrbiti .. Iako ne diram to, ni ne mazem icim.

Vec duze vrijeme me ovo muci .. Prilikom odlaska k doktoru (opce prakse), dobio sam na koristenje kremu Herplex te je nakon odredjenog vremena ustabililo se stanje .. Sad kao da se svako malo mjenja oblik toga sto dolazi po Penisu - ili se malo rulji / guli, ili se zacrveni, ili nastanu mali pristici, ili je skroz normalno .. Ako ista znaci, imam redovite spolne odnose, iskljucivo s svojom zivotnom partnericom (nit ona mjenja ikog, nit ja). Ona nema nikakve "tragove" tog - nit crvenilo, nit pristice, nit ista.

Koristio sam i Bepanthen mast, te je nakon odredjenog broja mazanja sve proslo .. Sad, opce ne razumijem da li taj problem moze nestati, i u cemu je tocno problem u cjelosti? Pokusao sam neko vrijeme bez koristenja kreme, da vidim da li ce proci samo od sebe. I prodje, ali opet iz neznam kojih razloga pojavi se crvenilo opet ..

Nadam se da mi barem onako odokativno budete mogli reci o cem bi se radilo, bez da moram odmah posjetiti svog doktora, te dal da nastavim koristenje Bepanthena (nekoliko mjeseci nisam koristio to) ..
Zahvaljujem jako puno ..

Lijep Pozdrav

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Najvjerojatnije se radi o blažoj iritaciji koja se ponavlja. Ništa što zahtjeva liječenje niti zabrinutost.

gogy1989

Pozdrav.
Prije 2 dana mi se pojavilo nešto kao lagano peckanje i kožica se malo zadebljala. I to smeta, ne znam kako bih opisao, jel kao svrbež ili peckanje. I jedno i drugo vjerojatno. Kod mokrenja mi ne smeta ništa posebno. Kožica se teže navlači zbog tog zadebljanja. Zanima me šta bi to moglo biti ovako po Vašem mišljenju?

Hvala unaprijed na odgovoru. Pozdrav.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Najvjerojatnije se radi o blažoj iritaciji. Ništa što zahtjeva zabrinutost. Možete mazati Bepanthen kremu.

microlab1

Kupio sam Bepathen mast umesto kreme, jer nisu imali u apoteci kremu, da li imaju isto dejstvo ? Imam problem sa crvenilom na glansu( pisao sam o tome nekoliko komentara pozadi). Pozdrav

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Može i Bepanthen mast.

microlab1

Da li masturbacija usporava proces izlecenja, jer posle masturbacije crvenilo se pojacava? Proslo je oko mesec ipo od pojave crvenila, i dalje nije proslo u potpunosti, koristio sam 1.5-2 nedelje kanesten kremu i poslednjih nedelju dana koristim bepanthen mast. Nije isto kao na pocetku, vecinom se povuklo crvenilo ali nije skroz, posle mansurbacije izlaze crvene tackice, i posle 12 sati- 1 dan nestanu.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Naravno, te prekinite s tim radnjama.

Overflow

Postovani doktore ..

Imam jos jedno, pomalo glupo pitanje, na koje na internetu bas i ne nalazim odgovor ..

Posto manje vise Bepanthen je rjesenje za mnoge probleme crvenila na penisu, zanima me, koja je razlika izmedju "obicnog" Bepanthena i Bepanthen Plus?? Sad sam, prilikom zadnje kupovine, uzeo ovu Plus verziju .. Neznam da li ima imalo bolje / losije djelovanje ..

Unaprijed zahvaljujem, i svako dobro..

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Bepanthen plus ima klorheksidin koji je antiseptik (koristi se npr. kod inficiranih rana). Vama to nije potrebno.

microlab1

Koliko puta dnevno preporucujete mazanje bepanthen masti?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Najbolje 2-3 puta na dan.

microlab1

Posle mesec dana mazanja Bepanthen masti, a 2 meseca od pojave crvenila i dalje se nije povuklo, da li mozda nije u pitanju iritacija, mozda je nesto ozbiljnije? Kada ne masturbiram izgleda sve normalno po meni, nema crvenila, tackica i slicnog. Posle masturbacije se pojave crvene tackice kao pege i blago crvenilo oko rupice glavica. Masturbiram na 7 dana samo da proverim da li ce se opet pojaviti crvenilo(tackice). Oko krajeva glavica, gle se spaja sa kozicom su neke bele tackice, ali mozda su bile i pre ovog problema, nisam obracao paznju, a sa dodje strane dve malo vece bele tacke. Inace ne svrbi ne i ne pece me nista.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne postoji bolest koja se vidi samo nakon masturbacije. Svaka masturbacija je iritacija i to je normalno.

microlab1

Sta vi preporucujete, da nastavim i dalje sa istom terapijom ili da promenim nesto, jer ovo stvarno dugo traje, vec 2 meseca?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Zadnji puta ću napisati: ne radi se o bolesti, već o iritaciji nakon masturbacije.

caki911

Postovani,
u poslednja dva meseca sam primetio da mi se pojavljuje crvenilo na glansu koje nakon 5-6 dana ponovo nestane, pa se nakon nekog vremena ponovo pojavi. Osecam blag svrab i nekad zategnutost kozice. Crvenilo obicno krene sa desne strane (prvog dana jedva primetno), da bi se u naredna nekoliko dana prosirilo i na kraju se povuce, samo od sebe (nisam koristio nikakve preparate). Sa devojkom imam nezasticen odnos, jer smo dugo u vezi i ne menjamo partnere. U pocetku sam mislio da je zbog masturbacije, ali poslednji put se pojavilo tek 3 dana nakon masturbacije. Otisao sam kod dermatovenerologa (koji me je pregledao jako povrsno) i rekao je da nije nista, mada me sve ovo brine.

Unapred hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Slažem se s dermatovenerologom, riječ je o blažoj iritaciji koja se ponavlja.