Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

crvenilo i svrbež na penisu

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Bolje sa dječjim kremama nego s puderom.

acovv

Lijep pozdrav..E ovako,na glavicu penisa su mi se pojavila neke crvene tackice,i te tackice su bas vidljive pri erkeciji penisa,ne osjeca se neki neugodan miris,samo me to pecka,pogotovo pri erekciji penisa i nakon odnosa,dok je u tako reci normalnom stanje peckanja nema..Isao sam kod doktora i prepisao mi je pranje Ekoderma uljem,mazanje daktanolom i kad daktanol upije da namazem maxitrol mast i tako 2 puta dnevno,radim to vec 20-tak dana i sve je isto,nikakvih promjena nema..Stvarno mi je neugodno,jer pri svakoj erekciji peckanje pocinje i glavic dobije neku cudnu ljubicastu boju sa crvenim tackicama,molim vas pomozite mi nekim savijetom,unaprijed hvala.

acovv

Lijep pozdrav..E ovako na glavicu su mi se pojavila crvene tackice,manje su vidljive dok je u normalnom stanju,al zato pri erekciji tackice su bas vidljive i glavic dobije neku ljubicastu boju i slijedi peckanje,to isto peckanje mi bude nakon seksualnog odnosa..Isao sam kod doktora i prepisao mi je Exoderma ulje za pranje,daktanol kremu i kad taj daktanol upije da namazem maxitrol mast i radio sam tako 20-tak dana i stanje se nije popravilo nista..Molim vas za savijet,jer je to peckanje uzasno na svaku erekciju penisa ga osjetim..Hvala unaprijed

tutko22

Lijepi pozdrav. Imam jedno pitanje. Pitao bi jer nisam siguran jer potrebno otići liječniku zbog toga. Naime, prije nekoliko dana pojavilo mi se crvenilo na glaviću penisa, imao sam seksualni odnos s curom (s kojom sam već dugo u vezi i jedino s njom imam spolne odnose) i vjerojatno sam dobio iritaciju.. Pročitao sam ovdje na forumu da to nije opasno i da prođe.. Brine me to što znam na penisu ( iza glavića na unutarnjoj kožici) imati nakupine bijelih mrljica ili naslagica.. Ne znam što je uzrok tome, da li je potrebno liječenje?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za asovv: ne postoje ozbiljnije bolesti koje sa javljaju samo u erekciji. Vjerojatno je riječ o blažoj iritaciji koja se će se ponavljati.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za lutko: ne trebate ići liječniku. Mislim da se kod Vas ne radi o nekoj bolesti.

lucius

Poštovana,
nakon spolnog odnosa s partnericom pojavilo mi se crevnilo na vrhu penisa. Uz crvenilo tu su i točkice uz osjetim i lagano peckanje. Imam Canesten kremu, no kako se ponavlja već treći puta možete li mi reći da li na tržištu postoji kvalitetnija krema te o čemu se ovdje radi... Trenutno (prvi dan) počeo sam mazati Canesten kremom te koliko bi dana trebalo mazati i koliko puta na dan. Hvala.
Šaljem Vam i fotografije kako bi ste lakše moglu utvrditi o čemu se ovdje radi..

foto:[url=http://postimg.org/image/i3dm0wyd1/][img]http://s26.postimg.org/i3dm0wyd1/image.jpg[/img][/url]

[url=http://postimg.org/image/7htqows1h/][img]http://s26.postimg.org/7htqows1h/image.jpg[/img][/url]

[url=http://postimg.org/image/wdn6ceeph/][img]http://s26.postimg.org/wdn6ceeph/image.jpg[/img][/url]

[url=http://postimg.org/image/72dvi5gqd/][img]http://s26.postimg.org/72dvi5gqd/image.jpg[/img][/url]

[url=http://postimg.org/image/h676s1mut/][img]http://s26.postimg.org/h676s1mut/image.jpg[/img][/url]

[url=http://postimg.org/image/vmug6mcc5/][img]http://s26.postimg.org/vmug6mcc5/image.jpg[/img][/url]

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Kod Vas se radi o blažem balanoposthitisu tj. upali glansa i prepuciju. Moglo bi se raditi o Candida infekciji, a tada bi klotrimazol krema 2x dnevno (Canesten ili Plimycol) kroz 10-14 dana bio dobar izbor. Naravno, mora se liječiti i vaša partnerica kod ginekologa.

tino331

Pozdrav!
surfajući po internetu o spolnim bolestima slućajno sam naletio na ovu stranicu pa se nadam da će mi biti od pomoći.
Naime 12.04.2014. sam imao spolni odnos sa jednom djevojkom. Sve bilo super ali 3 dana kasnije sam osjetio svrbež na kožici odma ispod glavića.
Taj svrbež ne traje cjelo vrijeme, nego dođe i ode. Povodom toga sam se zabrinuo, kao što sam spomenuo prije istraživao sam malo o spolnim bolestima ali ..
Volio bih ćuti neko stručno mišljenje.
Unaprijed hvala.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Kod Vas ne vidim znakove nekih spolnih bolesti. Više straha od njih.

Plavi7

pozdrav
pojavilo mi se prije 2,3 mjeseca nešto na predjelu između glavica i kožice i nadao sam se da ce nestati samo od sebe,ali evo ne prestaje
nisam imao sexualni odnos pa ne znam što bi to moglo biti...imam 7,8 tockica koje ni ne rastu ni ne smanjuju se...malo sam istraživao po internetu i najviše mi je slicilo kondilomima,ali ne izgledaju ni ka oni...a i kondilomi se dobivaju sexualnim odnosom pa ne znam što bi moglo bit pa ako vi slucajno znate

Plavi7

pozdrav
Prije 2,3 mjeseca mi se pojavile neke tockice na penisu i u nadi da ce se maknit nisan ništa poduzimao.Tražio sam po internetu i vecinom mi je kondilome otvaralo,ali mislim da nije to pošto nisam imao seksualni odnos.Ne rastu ni ništa.Ima ih 7,8 i tako stoje.Nisu ni velike,a nalaze se na predjelu između glavica i kožice.što da radim?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vjerojatno se radi o normalnim žlijezdama. Kondilomi nisu ako niste imali spolne odnose.

kremenko225

Postovani prije 7 dana pojavilo mi se par sitnih crvenih takcicka na vrhu koze penisa.Poslje par dana te tacke su postale crvenije i malo su se prosirile.Sada na penisu imam 5-6 tih crvenih tacaka, i izgledaju kao poslije ujeda komarca.Nisam imao spolne odnose.Interesuje me da li bi mogli da mi preporucite nesto, dok ne odem kod dermatovenerologa ?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Nema potrebe za terapijom. Vjerojatno je riječ o blažoj iritaciji. Možete mazati neutralne kreme tipa Bepanthena.

zlatan111

pozdrav,prije nekih mjesec dana sam imao odnos sa jednom prijateljicom koristio sam kondom.al poslije toga sam poceo osjecati svrbez u analnom predjelu poslije se prosirilo po cijelom tijelu u obliku nekih kao bradavica crvenkastog oblika,prıje dan sam isto primjetio i na glavicu,nemam nikakvih problema prilikom obavljanja nuzde al je kozica pocela da dobija neku neobicnu crvenu boju i kao neke bradavice su mi se pocele pojavljivati na glavicu.osjecaj je jako nezgodan pogotovo po rukama,imam osjecaj kao da su mi ruke izarene koprivom.sta mi vi predlazete da radim.i jel nesto opasno??
P.S prije nego je ovo sve pocelo promjenio sam gel za tusiranje da li to ima neke veze?jako se plasim ovoga sad

Neko_

Postovani,
Imam jedno pitanje. Pre par nedelja na testisima mi se pojavilo crvenilo koje pece, a zatim prestane posle 1-2 dana, i nakon toga koza pocne da se peruta. Pa se onda isti simptomi pojave posle par dana. Da li mi mozete reci o cemu se radi? kako to da resim.
Hvala unapred!!!

milan123

pozdrav doktore, ovako ja imam jedan problem od zime mi se na vrhu glave penisa pojavila neka deformacija-izraslina kao da sam ga nazuljao inace imam seks redovno sa svojom stalnom partenricom koja mi je ujedno i prva a i ja njoj, naime ona je dola dosta uska pa mislim da sam se nazuljao ..slika problema je na linku pa bih vas molio da mi date neki savjet u vezi toga

http://tinypic.com/view.php?pic=dy643q&s=8#.U2eSVKIlbEQ

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za zlatan111: na temelju Vašeg opisa ne može se ništa zaključiti. Najbole bi bilo da se javite liječniku.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za Neko_: vjerojatno se radi o irtaciji i suhoći kože. U području spolovila ne koristite gelova i sapune. Promjene mažite nekim preparatom s ureom (npr. Excipial U lipolosion).
Takvi problemi će se ponavljati.