Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

crvenilo na penisu

tonielite

Postovani svaki put pred mjesecnicu moje djevojke meni se pojavi crvenilo na penisu male bijele tockice oko ruba glavica i ko male fleke sve to vodjeno svrbezom bez peckanja. mazem plymicol kremom dok traje djevojci mjesecnica te nakon toga sve bude u redu do sljedece, naime i nju zna peckati. jel opasno i dal je rijec o gljivicnoj infekciji? i sto napraviti. hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Nije opasno i vjerojatno se ne radi o gljivičnoj infekciji. Mislim da ne treba ničim mazati.

maaarkooo

Pozdrav, jedno pitanje : na glansu mi se pojavile 2 fleke, glatke sjajne povrsine...jos vise su izrazenije nakon tusiranja...radio sam test na prenosive bolesti i sve je ok.nisam radio test na bakterije...nemam nikakve druge simptome, peckanje itd...da li treba da radim test na bakterije ili sta vec ...pozdrav

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Mislim da se kod vas ne radi o nekoj bolesti i da nikakve daljnje pretrage nisu potrebne.

maaarkooo

hvala na odgovoru... da li da mazem nekom kremom, da mi plihovi nestanu, ili bar da se umanje jer su bas vidljivi i izazivaju neprijatnost...pozdrav

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne treba mazati. Vjerojatno je riječ o promjenama prokrvljenosti.

Esteban2

Poštovani,
Prije dva tjedna primijetio sam crvenu mrlju na glaviću penisa, a osjeti se i neugodan miris.

http://upload.slike.com/slike/2014/04/1398718582-1500-x-1208px-005-2.jpg

http://upload.slike.com/slike/2014/04/1398718722-1500-x-1614px-038-2.jpg

Prije par godina imamo sam infekciju Candidom nakon uporabe antibiotika, no nakon tretmana Plimycolom crvenilo se povuklo i dosad se nije javljalo. Čini mi se kako se trenutno crvenilo ipak malo razlikuje od spomenutog uzrokovanog Candidom prije nekoliko godina. Budući da trenutno nemam zdravstveno osiguranje, problem mi je obrati se liječniku. Molim Vas za savjet. Hvala unaprijed.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Fotografije nisu najbolje kvalitete, ali nmoglo bi se raditi o Candidi. Moguću su i drugi uzroci. U slučaju Candide pomoći će Plimycol.

ivandu90

Pojavile su mi se neke mrlje na glansu ...da li se radi o nekoj infekciji evo slike http://s30.postimg.org/ms70ylea9/30042014_005.jpg
http://s7.postimg.org/4693pozh7/30042014_007.jpg da dodam da nemam nikakve druge simptome, samo sto imam te mrlje. hvala.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Milsim da se ne radi o nikakvoj infekciji. Prije bih rekao o promjeni prokrvljenosti ili iritaciji. U tom slučaju nema neke posebne terapije.

Avicio

Dobar dan
Imam 16 godina i nisam imao spolni odnos i imam 2 pitanja ne znam jel problem to ili nesto znaci pod jedan: imam kao mrlju neku ili nesto na glansu ovdje ne svrbi, ne pece nit nista pa nz
Drugo: imam kao neugodan miris kada povucem kozicu i izade glavic pa se osjeti kad se priblizim malo, cudan je miris posto imam redovitu higijenu, svaki dan se tusiram i perem penis sapunom. Odgovorite pls. Hvala(:

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

To jes sve normalno. Treba malo pojačati higijenu.

lela21

Postovani doktore, decko mi je na glavicu penisa primjetio 3 male crvene tockice oko kojih 2mm velicine svjetlo crvene boje koje se nalaze na glavicu penisa. Zadnji put imali smo spolni odno prije otprilike 1 tjedan. Ni jedan ne mijenja partnera te smo u stalnom odnosu vise od 3 god, ja sam bila na redovnom ginekoloskom pregledu te su svi nalazi bili dobro. Ima li razloga zabrinutosti? Isto tako prije kojih tjedan i pol imao je crvenu tocko koja je izgledala kao istisnuti prist ali ona se povukla nakon nekog vremena

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Nema razloga za zabrinutost. Vjerojatno je riječ o blažoj iritaciji.