Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

DVT

kismo

Poštovani,
zbog bolova u potkoljenici išla sam vaditi krv i radila sam sljedeće pretrage
D- dimer 200 ref. >550
PV 1,14 REF. > 0,70
APTT 24 REF 20-30
APTT omjer 0,9 ref. 0.8-1,2

Koliko vidim, nalaz su uredni.
Radila sam ih zbog straha od duboke venske tromboze, pa me zanima koliko je bitan pokazatelj D- Dimer?
Kolike su šanse da uz uredan D-dimer ipak postoji DVT?

Osim bola i peckanja s prednje strane potkoljenice, nemam drugih simptoma tipa edema, crvenila, temperature?

na CD vena sam naručena za par dana

Lp

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Šanse da imate DVT uz normalan nalaz D-dimera su minimalne. Niti vaši simptomi ne ukazuju na DVT.