Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

euten krema

marinapz

molim vas da mi kazete svoje strucno misljenje o euten kremi? http://www.bioeliksireuropa.hr/euten.html
moja tromjesecna kci i ja se borimo protiv atopijskog dermatitisa, a majke koje su je koristile zovu je cudotvornom, pa me zanima je li to samo dobra reklama ili imate saznanja da stvarno pomaze? i sto je najbitnije - je li stetna za tako malu bebu?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Riječ je o kremi na biljnoj osnovi (kako je navedeno u uputstvima), te Vam ne mogu dati stručno mišljenje. Naime, biljne sastojke navedene u deklaraciji službena medicina ne koristi. Ono što mi je zapelo za oko da krema sadrži i salicilnu kiselinu (ne piše u kojem postotku), koju ne bi bilo preporučljivo koristiti kod djeteta te dobi.