Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

HPV Nalaz

Aleks1337

Postovani,

testirao sam se na HPV i nalazi su dosli da sam pozitivan na tip 16, narucen sam kod doktora ubrzo, ali imam pitanje prije odlaska kod doktora.
Testiranje je napravljano PCR metodom, pored sto pise da je HPV tip 16 pozitivan, pise i 'BROJ KOPIJA: 362 kop/ ml HPV DNA'.
Mozete li mi to pojasniti?

Unaprijed Hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Svakako obavite dermatološki pregled. Broj kopija označava količinu virusa i vjerojatnost prenošenja virusa, ali ne znam što točno znači taj broj kopija u Vašem slučaju.

Aleks1337

Pozdrav,

Imam popratno pitanje, pa ako mi mozete odgovoriti.

Naime, bio sam na pregled kod doktorice, koja mi je rekla da broj kopija je neznatno mali, te da nemam razloga za brigu, pored silnih pitanja i potpitanja sam neke zaboravio upitati...

Zanima me, posto je mali broj kopija u mom slucaju (362) gdje je Raspon detekcije od 30-500 000 000 kop/ml, mogu li biti prijenosnik svojoj sadasnjoj partnerici?
Njezin nalaz na HPV je negativan, kolika je vjerovatnost da se ona zarazi ukoliko prakticiramo odnos bez zastite.

Aleks1337

Htio bi samo napomenuti, da nikakve simptome nisam u nijednom periodu imao. Hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Sansa da zarazite partnericu je vrlo mala, ali postoji. Tocan postotak Vam nitko ne moze reci.