Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Kondilomi

neco6

Pozdravljam.

Postovani, trebao bih informaciju o necemu sto me muci vec neko vrijeme.
Pojavili su mi se kondilomi prije nesto vremena. Posto nisam u drzavi odakle sam, nisam u mogucnosti da posjetim doktora i da se informisem vise o tome te da pocnem sa uklanjanjem.
U jednoj apoteci sam dobio preporuku da uzmem kremu naziva "Papiloma" i da je efikasna u otklanjanju vec pomenutih, pa me zanima da li je ta krema pouzdana i da li se smije nanositi na sam vrh penisa, oko otvora na glavicu(ne znam kako drugacije da se izrazim), jer samo tu imam bradavicu, jednu. I da li postoji jos neka krema da je ucinkovita kod uklanjanja kondiloma.

Svaka informacija ce dobro doci. Zahvaljujem se unapred.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne vjerujem da će Vam gore navedena krema pomoći. Od provjerenih lijekova, dolazi u obzir primjena Aldara kreme koja sadrži imiquimod.

norarobertssss

postovani,koliko su opasni kondilomi u rektumu ?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Opasni su kao i na drugim lokalizacijama, dakle treba ih liječiti.

norarobertssss

da li mogu postati maligni?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Mogu, ali rijetko.