Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

kondilomi

Tenda01

Je li moguce da su one tkz biserne papule s obzirom da nisu na glavicu spolovila? Hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Sve sam vam napisao već više puta. Od početka 8. mjeseca kada ste se prvi puta javili, mogli ste obaviti pregled dermatovenerologa i znati što vam je.

Mate007

Poštovani,

Nakon uklanjanja kondiloma (pločastih) sa glansa tekućim dušikom, oni su nestali i koža se za 7 dana vratila u normalu.
Ipak, mjesec-dva nakon uklanjanja, točno na mjestima gdje se vršila krioterapija, koža se deformirala i ostao je trag - točno veličine onog štapića kojim se kondilomi "pale".

Nakon spolnog odnosa, to sve pocrveni, a nakon apstinencije i 5 dana primjene belogenta kreme, crvenilo nestaje ali se i dalje vidi da je koža tu drugačija.

Imate li kakav savjet?
Hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Krioterapija može ostaviti oštećenja slutnice glansa te vaše tegobe nisu neočekivane. Mažite Bepanthen kremu. S vremenom će se stanje vjerojatno popraviti.