Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Kondilomi, problem?

stefanj1993

Pozdrav, imam 23 godine, i dijagnostificirani su mi kondilomi. Seksualno sam aktivan vec 5 godina, ali sve sa jednom djevojkom (mojom sadasnjom djevojkom) koja tvrdi isto tako. Ona tek treba da ode da se testira. Da li je moguce da sam kondilome dobio na neki drugi nacin? Ako ne onda mi je sigurno djevojka prenijela? Hvala unaprijed!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ako je zaista riječ o kondilomima, njih ste mogli dobiti samo spolnim odnosom.

stefanj1993

Ok, hvala. Samo me interesira, koliko dugo je osoba mogla u sebi nositi to prije nego sto ga prenese na nekoga drugog? I ta djevojka koja mi je prenijela kondilome, morala ih je dobiti od nekoga spolnim odnosom isto?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ta osoba je mogla imati virus nekoliko mjeseci ili godina prije nego što su Vam nastali kondilomi. Da, mogla je dobiti HPV samo spolnim putem.

scippy

Lijep pozdrav. Imam problem, primjetila sam čudne izrasline na ulazu u vaginu. Izgledaju kao niti, boje slične sluznici i dosta ih ima gripisano.
Pa me zanima Vaše mišljenje, radi li se o kondilomima ili je nešto drugo u pitanju? I koji je Vas savjet za dalje.

Imam i slike koje bih Vam poslala, ali ovdje vise nisu dopušteni linkovi sa slikama, pa ako mi možete ostaviti nekakav kontakt gdje da Vam pošaljem slike.

Lijep pozdrav.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vama je potreban dermatovenerološki pregled, jer se jedino tako može postaviti točna dijagnoza. Nema mogućnosti slanja fotografija.