Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

"kraste" po tijelu

Vana@

Postovani, pred nekih 2 tjedna pocela sam primjecivati male ranice po tijelu koje izgledaju kao kraste iako to nisu. Vanjski rub ranice je crvenkast a unutar je tamnije( kao ogrebana koza. Prvo sam mislila da je od macka koji nas zna ogrebati ali se pocelo pojavljivati po rukama i nogama pojedinacno i trenutno imam oko 6 takvih ranica na tijelu. Takodjer sam primjetila da nastaju nakon mora, postojece pocrvene i povecaju se,a znaju se stvoriti nove. Stanje se umiri kada se osuse. Zanima me sto bi to moglo bizi. Drugih simptoma nemam.

Unaprijed zahvaljujem.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Možda bi se moglo raditi o površinskoj bakterijskoj infekciji kože (impetigo contagiosa). Ali to je samo pretpostavka.