Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

lipom ili ?

alena1

Poštovani,

na leđima sam imala mali miteser koji mi je estetski smetao te sam ga sama često istiskivala. Sada je na tom istom mjestu nastala kuglica ispod kože. Na pritisak malo boli. Ne znam o čemu se radi , naručena sam kod kirurgice, a do tada sam zabrinuta što bi moglo biti.

Hvala Vam, lijep pozdrav

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vjerojatno je riječ o vezivnom tkivu koje je nastalo uslijed manipulacije ("tiskanja"blunk. Nema razloga za brigu, ali takve radnje treba izbjegavati.

alena1

Poštovani,

naručena sam za kirurško odstranjenje tek 20.11.2014. Da li da idem negdje drugje gdje bih prije došla na red ili za 2 mj se ne može ništa opasno dogoditi ?

Hvala Vam,

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Nema potrebe. Ništa se ne može dogoditi.

alena1

Poštovani,
brine me što navedena potkožna kvrga u zadnje vrijeme brže raste i boli me. Imam osjećaj da će se upaliti. Par mjeseci je bila mala, pa se nisam ni brinula misleći kako ću ionako nakon ljeta kiruški odstraniti taj fibrom, ali sada kada boli i veći je, ne znam što da radim dok čekam operaciju. Da li da do operacije mažem nekom masti ? Imam osjećaj da ako čekam 2 mj da će me sve više boliti i narasti previše. Može li mi pomoći liječnik opće prakse (živim u malom mjestu) ?

Hvala vam,

p.s. uplašena sam...

alena1

Poštovani,
upravo sam se vratila sa pregleda. Liječnica opće prakse mi je rekla da se radi o upaljenom ateromu i preporučila CRNU MAST - namazati držati pokriveno gazom do sutra. Po potrebi ponoviti. Nadam se da će se bol smanjiti pa ću lakše dočekati termin 20.11.14. za kirurško odstranjenje u cijelosti. Što mislite o tome ? Imate li neki savjet ?

Lijep pozdrav,

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ako je upaljeni aterom, bilo bi bolje antibiotik na usta (npr. Klavocin bid 2x1 g.) kroz 7 dana.