Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Nureofibrom

ltina80

Pozdrav,
imam jako problematičnu kožu puno madeža i pjegica.
Konačno me doktorica poslala na neka testiranja i dobila sam ovaj nalaz.
Pošto je ona neko vrijeme odsutna,a nalaz ne razumijem pošto vidim da se spominje tumor,dali mi ga Vi možete malo objasniti:

Histološki je primljeni materijal isječak kože s potkožjem gdje se se u podkožju vidi relativno ograničena tvorba građena od snopića i tračaka uniformnih,ovalnih do vretenastih stanica koje imunohistokemijski pokazuju pozitivnu reakciju na S100.
Između opisanih tumorskih stanica nalaze se fibroblasti i kolagena vlakna te mastociti.
Atipija,mitoza i nekroze se ne nalaze.
Proliferakcijska kativnost mjerena sa Ki67 iznosi oko 1%.
Opisani tumor ne dopire do analizi dosupnih rubova u primljenom materijalu.
D.G. Neurofibroma

Hvala puno.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Riječ je o benignom tumoru koji ste ovim postupkom odstranili i u potpunosti riješili. Ovaj tumor (pogotovo što ste napisali da imate više sličnih promjena) može biti i u sklopu nekih nasljednih bolesti i poremećaja (neurofibromatoza I i II), te se dalje kontrolirajte kod liječnika.