Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Ominomikoza

Ivana74

Poštovani doktore,

imam omniomikozu (oprostite, zaboravila sam kako se točno piše) na nožnom noktu koju lječim tabletama Lamisil. Kako je sve toplije vrijeme i obuća postaje laganija. Moje pitanje glasi: smijem li taj "bolesni nokat" lakirat kako se gljivično oboljenje ne bi vidjelo, ili bi lak za nokte ometao liječnje nokta?

Hvala unaprijed,
Ivana

Dinko Kaliterna, dr. med.

Ne znam koiko dugo liječite taj nokat ali lak bi ometao praćenje uspjeha terapije. Nova metodas za vaš problem je lasersko liječenje gdje laser ukloni gljivice. Drugi razlog ne lakiranju noktiu je što savjetujem posebnom turpijom zahvaćeni nokat turpijat da se ukloni oboljeli dio jer to ubrzava izliječenje.