Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Osip

Pozdrav! prije mjesec dana u desnom kutu brade pojavio mi se osip. Poceo je kao par crvenih tockica s bijelim vrhom i pretpostavila sam da su pristici. Medutim crvene tockice su se vremenom sirile a bijeli vrhovi su zapravo bili ljustenje koze. Doktor mi je rekao da nema pojma sto je to i dao mi kortikosteroid za mazat. U meduvremenu sam dobila prirodnu kremu za kozne probleme pa sam prvo pocela s njom. Iako se crvenilo smanjilo koza mi je na dodir hrapava kao da imam puno sicusnih bubuljica i to se lagano siri. Prvenstveno me zanima sto je to buduci da moj lijecnik nije imao pojma te mi dao kremu s kojom se ne smijem izlagati suncu a ja moram ici svaki dan na posao. Hvala na odgovoru

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne mogu Vam reći napamet, ali nisam siguran da je kortikosteroid pravo rješenje (pogotovo ako vam promjene ne prolaze).

Pripisanom kremom se nisam mazala jer sam dobila prirodnu kremu i zazo sto se njome ne smijem izlagati suncu a moram ici na posao. Medutim da ni s tom prirodnom osip ne prolazi

To izgleda ovako:

http://oi64.tinypic.com/24pkiro.jpg
http://oi64.tinypic.com/mwwu4n.jpg

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Pokušajte s Acnet (1% klindamicin) losionom.