Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

oštećen madež

Todicccc1123

Danas dok sam radio zakacio sam mladez,on se nalazi tu kod rebara nije krvario ali se malo odvalio nije skroz.. da li da idem kod leara ?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Nema potreba da idete liječniku.

VictoriaDawnLou

Pozdrav happy Treba mi savjet. Ovako, inace imam previse madeza po tijelu, naročito po vratu, leđima i rukama. Maloprije mi je moj kunić zagrebaoo madež na ruci. U pitanju je manji madež, u ravnini s kožom. Međutim, zagrebao ga je tako da ga je prepolovio. Mogla sam jedan dio otkinuti jer je nekako visio, međutim vratila sam ga na mjesto i on zarasta. Trebam li se brinuti s obzirom da je u pitanju tako mali i neprimjetan madež?
Hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne. Zbog same ozljede madeža nemate nikakve brige.

filefile34

http://imgur.com/JceGAAf
Ovo je slika oštećenja mog madeža (barem ja tako mislim).
Ovo mi je čini sumnjivo.
Znate li što je to?
Hvala!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne vidim znakove oštećenja. Ipak, ako se brinete obavite dermatološki pregled.

m-ivana

Poštovani doktore, molim savjet. Dijete mi je noktom zagrebalo madež na vratu koji je dosta ispupčen, malo je krvarilo. Sada osjetim lagano peckanje. Ne volim ništa dirati, ali sam zabrinuta. Trebam li posjetiti dermatologa ili nemam razloga za brigu? Hvala na odgovoru

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne. Zbog same ozljede madeža nemate nikakve brige.

Zerzan

Poštovani,

Neki dan sam zakačila madež ili područje iznad gdje mi se nalazi oziljak od cijepljenja.. Drugi dan je to mjesto, pola cm iznad madeža, počelo jako svrbiti i nakon češkanja je naoteklo i postalo crveno. Također, madež kao da se "napuhnuo". Imam li razloga za brigu?

Lp.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Možete mazati Betrion mast 2x dnevno koz 7 dana. Ako se situacija ne smiri, javite se dermatologu.

jovan232

Zagrebao sam mladež i veći dio je otpao malo je krvarilo i peckalo ali je brzo prestalo, madež je tamno smeđe boje. Da li trebam posjetiti ljekara?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Samo zbog ozljede ne.

cydonia

Pozdrav!
Stragala sam vrh madeza koji je iznad razine koze, dosta dugo krvari, ne osjecam nikakvu bol niti peckanje. Sipala sam Tyrosur praskom i prekrila flasterom.
Dali je potreban odlazak lijecniku ili dermatologu?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Nije potreban odlazak liječniku.

romano2310

Pozdrav na nozi mi se stvorila krastica neznam jel je bio madež na tom mjestu ili ne ali krastica je sad koja je bila crvena i mazao sam kremom i sad je nornalno sad neznam jel je šta opasno to jel je uopće bio madež ali krastica nije otpala?! Šta da radim?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ništa ne treba.

suzana76

Sinoc mi je kucni ljubmac zakačio mladez na vratu. Mladež je crvenkast, mali i viseći i malo je krvario poslije toga. Sada ga mazem Neomicinom. Nema crvenila i ne boli. Imam li razloga za brigu i da li je potrebno posjetiti lijecnika. Unaprijed hvala na pomoci i odgovoru!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

S obzirom na boju, vjerojatno nije riječ o madežu. Ali u svakom slučaju, dovoljno je mazati Neomycinom. Nije potrebno ići liječniku.

Wind

Imao sam uraslu dlaku ispod madeza koji je u ravnini sa kozom.. Malo sam ga sastrugao da izvadim tu dlaku malo je bilo krvi i mislim da se sad stvorila krasta. Mozete mi reci pistoji li rszlog za brigu? Hvala lijepa.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Nema razloga za brigu. Nikakva terapija nije potrebna.