Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

parfenac

patrik

Možete li mi reći nešto o kremi Parfenac i o učinkovitosti liječenja neurodermitisa tom kremom, upotrebljava li se u težim ili lakšim slučajevima neurodermitisa, kako djeluje, ima li štetnih posljedica?

dr. Krešimir Kostović

Parfenac (bufexamac) je nesteroidni protupalni pripravak koji se upotrebljava u liječenju nekih pruritičkih dermatoza (kožnih bolesti koje svrbe), izmedju ostalih i atopijskog dermatitisa. Upotrebljava se u njegovoj kroničnoj fazi. Nema štetnih posljedica, osim što su relativno često kontaktne alergije.