Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

pitanje

dragan

možete li mi reći koja je najbolja(lokalna) alternativa minoksidilu kojega ne mogu da koristim pošto mi izaziva seboreju?

dr. Dinko Kaliterna

Za sada postoji na tržištu niz proizvoda koji inhibiraju ključni enzim 5 alfa reduktazu. Nažalost nisu dostupni na našem tržištu. Pokušajte od Galderme pogledati njihov preparat koji bi se mogao naći u Evropi.

dragan

hvala na odgovoru,
jel možete preporučiti neki od proizvoda koji su dostupni u hrv.? što mislite o aminexilu, da li on izaziva seboreju?

dr. Dinko Kaliterna

probajte regaine 5% a aminexil može pomoći ali zapamtite to je nije lijek a ostali proizvodi nisu dostupni kod koliko sam upoznat