Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Pitirosporum folikulitis

Vladimira

Postovani,
Kakvu terapiju bi vi propisali za pitirosporum folikulitis na celu. Ove godine isto kao i prethodne,posto je opet prevruce i jako vlazno, pojavio mi se nesto kao osip na celu. Nesto kao sitni pristici koji to bas i nisu. Na slikama na internetu nasla sam da se radi o pitirosporum folikulitis. Tretiram sa koloidnim srebrom i radi bi vas zamolila za pomoc i savjete s cime da izlijecim.
Zahvaljujem vam na odgovoru!
Lijep pozdrav!
Vladimira

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vjerojatno se ne radi o gore navedenoj dijagnozi. Niti je čelo tipično mjesto za to, niti je to česta dijagnoza. Može se postaviti samo mikološkom obradom (pretragom na gljive).