Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Plikovi na penisu

neno_012

Imam jedan problem koji mi se ponavlja skoro svaki put nako sexualnog cina!Poslije skoro svakog sexualnog odnosa sa svojom stalnom partnericom i to zasticenog s kondomom na mome penisu se pojavi kao neka vrsta PLIKOVA-tj kao zuljevi na penisu!Stvarno nezznam sta da radim dali je to0 normalna pojava ili ne .. nemam nikakvih problema ,samo imam osjecaj da je koza nadrazena !Cime da mazem ?sta da cinim?dali je to slucajno alergija od kondoma?Hvala unaprijed!

Neno

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vjerojatno se radi o blažoj iritaciji koja je normalna nakon spolnog odnosa. To ne zahtjeva nikakvu posebnu terapiju (eventualno možete mazati neku neutralnu kremu).

Ratata

Na penisu su mi se pojavili nekakvi mali plikovi (oko 20 njih).
Te izazivaju blagi svrab a na dodir slabu do jaku bol.
Da li se radi o nečemu opasnom ili prolaznom, trebam li se brinuti, mazati nekakvom kremom, ili čekati da prođe.
Plikove imam već dva dana.

Hvala unaprijed.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

"Plikovi" nisu medicinski izraz i ne znače ništa te Vam ne mogu niti približno reći o čemu je riječ.

Ratata

Male ranice malo podsiječaju na puknute "prištiče" i blago crvenilo.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Možda bi se moglo raditi o genitalnom herpesu, ali bez pregleda se ne može postaviti točna dijagnoza.

Ratata

Prvi stadij izgleda kao mali žulj, u drugom stadiju izgleda kao mala otvorena ranica u procesu zacijeljivanja. Mene je zabrinulo što se od prvog dana to sa 4 kom. proširilo na 26 kom. Širenje je prestalo i većina "žuljeva" izgledaju kao da zacijeluju.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Opet su to nestručni izrazi koji ne znače ništa. Dijagnoza se ne može poraviti preko računala u Vašem slučaju.

Ramadan98

Dobar dan doktore mogu li mi recite sta je ovo sto u poslednim 2-3dana mnogo me svrbi moj penis i moje jaja
U glavu penisa pojavio mi se plikove a isto i u jaje jer mogi li mi recite sta je to sta treba da uradim hvala unapred happy

-Ramadan imam 18god

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Na temelju ovakvog opisa nitko ne može reći o čemu je riječ.

Nidza998

Zdravo, vec duze vreme mi je glavic i ispod glavica crveno i kada mastrubiram upali se previse ali ne boli nista, a ni kad mokrim, a i vide se mali plikovi.
Bio sam kod doktorke i rekla mi da je to iriticija i da mazem triderm, ali mi triderm nista nije pomogao.
Da li znate sta je to i kako da izlecim?

Borna Pavičić, dr. med.

Poštovani,
ako je riječ o iritaciji, jedini način da je uklonite je da prekinete sa svim mehaničkim manipulacijama, a kako je to nemoguće, savjetujem primjenu neutralnih krema za njegu, a u slučaju eksalacije problema svakako pregled kod dermatovenerologa.